fbpx
Zdjęcie przedstawia kolarza pijącego espresso

To nie to, co myślicie, ale…

Zmotywowany komentarzami wspominającymi „stare dobre czasy” mam dla Was coś miłego :) Wybór wyselekcjonowanych treści z ostatnich dni, do poczytania i pooglądania w przerwie na kawkę. Mała uwaga jest taka, że z pewnością nie będą to wrzutki ani regularne, ani cykliczne, ale ponieważ wraz ze ściąganiem lock-downu można spodziewać się zalewu kolarskich treści mam nadzieję, że powrót takich zestawień wartościowego contentu będzie dla Was pomocny.

Poczytaj do kawy

Temperatura ma znaczenie

Gdy zaczynał się lock-down i napisałem o problemach z jakimi musi mierzyć się ściganie online, jednym z powodów nierównej rywalizacji była temperatura, w jakiej przebywają poszczególni zawodnicy. Pogłębioną analizę tematu pod koniec sezonu zwiftowego przedstawia cyclingtips. Do przeczytania tutaj.

Najlepsze przepisy dla kolarzy

Nie ma lepszej książki kucharskiej niż „Eat Race Win” Hanny Grant. I nie ma fajniejszego bloga z przepisami dla kolarzy niż jej przepisy na czas kwarantanny.

Sprawdźcie więcej na https://www.hannahgrant.com/blog. Takiej porcji zdrowego „comfort food” nie znajdziecie gdzie indziej.

Robert Kubica > Kolarze

e-Tour de Pologne amatorów to jeden z tych eventów Lang Teamu, o których wszyscy piszą, bo chcą być w dobrych relacjach z Czasławem Langiem. A także dlatego, że sportowych i celebryckich wydarzeń mamy teraz jak na lekarstwo, w związku z czym udział Anity Włodarczyk czy Roberta Kubicy to dobry temat, by mieć jakiegoś newsa. Tyle tylko, że rzeczony Kubica jest nie tylko świetnym kierowcą wyścigowym, ale i faktycznym pasjonatem kolarstwa. A co najważniejsze, znakomitym interlokutorem, w związku z czym przeprowadzone przy okazji „e-TdP” rozmowy są lepsze niż większość wywiadów z polskimi kolarzami, jakie kiedykolwiek pojawiły się w naszych mediach, przynajmniej tych elektronicznych. Szczególnie polecam tę, którą przeprowadził Jakub Zimoch dla rowery.org. Część pierwszą znajdziecie tutaj a drugą tutaj.

Jeśli przegapiliście…

Facebook od jakiegoś czasu mocno obcina mi zasięgi. Zatem poniżej znajdziecie linki do najciekawszych artykułów, które napisałem w czasie lockdownu. Częstujcie się do woli :)

Kolarskie wideo

W kolarskich social mediach nie ma fajniejszej osobowości niż Kate Courtney. Zobaczcie, jak Amerykanka radzi sobie z odłożonymi w czasie marzeniami o starcie w Igrzyskach Olimpijskich. I koniecznie śledźcie ją na instagramie: https://www.instagram.com/kateplusfate/
Zobaczcie jak ewoluowal slopestyle w latach 2011-2019. Możecie być szosowcami, możecie być maratończykami, możecie być kimkolwiek chcecie, ale takie umiejętności zawsze budzą największy podziw.
„Retro vs Modern” to świetna seria GCN porównująca rowery mistrzów Giro d’Italia (m.in Pantaniego, Cipolliniego, Induraina) z ich współczesnymi odpowiednikami. To nie tylko kawał historii roweru, ale też dobry przykład jak radzić sobie w momencie, gdy trzeba produkować treści a Giro jest przełożone na jesień.

Cała prawda w jednym twittcie

Takie wykresy chętnie oglądalibyśmy w związku z opanowywaniem pandemii, natomiast wygląda na to, że to co skutecznie potrafimy wygaszać, to specjalność, jaką jest jazda indywidualna na czas.

Zdjęcia, których nie możesz przegapić

Światełko w tunelu, czyli „Light behind the lockdown” to niezwykła galeria kolarzy trenujących w domu w czasach izolacji. Cały fotoreportaż autorstwa Hiszpana Alberta Gallego możecie obejrzeć na blogu Stravy, natomiast rozmowę z artystą przeczytacie w Cyclingtips. Znakiem czasów jest, że cały materiał powstał zdalnie.

Zapowiedzi, patronaty i inne newsy

Nie tylko pro kolarstwo zapowiada powrót. Szybciej niż się spodziewaliśmy „odmrażane” są też polskie wyścigi.

Natomiast wszystko na to wskazuje, że pierwszą etapówką będzie Gwiazda Południa. Cezary Zamana wykazał się stalowymi nerwami, wyczekał, nie odwołał swojej imprezy i wygląda na to, że zawody się odbędą w zaplanowanym wcześniej terminie. Co ważne, jednymi z pierwszych słów rozesłanej informacji prasowej są podziękowania dla samorządów, z którymi współpracuje organizator a bez których tego typu wydarzenia są niemożliwe do zrealizowania.

Więcej informacji o Gwieździe Południa znajdziecie na https://www.gory.zamanagroup.pl/

Z kolei pierwszą post-lockdownową serią, która zapowiada powrót jest Puchar Mazowsza:

https://www.facebook.com/PucharMazowszaMTB/photos/rpp.500338703442430/1680753235400965/

A po więcej bieżących newsów dotyczących dynamicznej sytuacji w rodzimym kolarstwie amatorskim (i wyczynowym) wpadajcie na mtb-xc.pl oraz ich facebookową grupę.


Opublikowano

w

przez