fbpx

Ostatnie artykuły

 • Michał Paluta – rozmowa dla Strefy Rowerowej

  Michał Paluta – rozmowa dla Strefy Rowerowej

  Szosowy Mistrz Polski, uczestnik hiszpańskiej Vuelty, który w sezonie 2022 przesiadł się na rower górski i został maratończykiem.

  Czytaj dalej…

 • Bartosz Huzarski – wywiad dla Strefy Rowerowej

  Bartosz Huzarski – wywiad dla Strefy Rowerowej

  Moim gościem w „Strefie Rowerowej” był Bartosz Huzarski. Ikona polskiego kolarstwa, gregario, znany uciekinier, uczestnik wielkich tourów.

  Czytaj dalej…

 • Konrad Tomasiak – wywiad dla Strefy Rowerowej

  Konrad Tomasiak – wywiad dla Strefy Rowerowej

  Strefa Rowerowa to program i podcast Centrum Rowerowego, w którym prowadzę rozmowy z zawodnikami, trenerami, rowerowymi i kolarskimi influencerami. Moim pierwszym gościem był Konrad Tomasiak. Były kolarz zawodowy, który ścigał się m.in. w barwach BDC Kolls (w ich barwach w 2015r wygrał prolog Dookoła Mazowsza) czy Team Hurom. Po zakończeniu kariery zawodniczej nie tylko nadal […]

  Czytaj dalej…

 • Ranking kolarskich mistrzów świata, edycja 2022

  Ranking kolarskich mistrzów świata, edycja 2022

  To był bardzo trudny rok dla Juliana Alaphilippe’a. Mistrz Świata 2021 zmagał się z chorobami a gdy tylko dochodził do wysokiej dyspozycji, upadał doznając poważnych kontuzji. Swój drugi sezon w tęczowej koszulce kończy z dwoma zwycięstwami i niewielką liczbą punktów na swoim koncie.  “Ranking kolarskich mistrzów świata” to mój wieloletni projekt, w którym śledzę, jak…

  Czytaj dalej…

 • Jan Ullrich: The Best There Never Was. Historia bez happy endu.

  Jan Ullrich: The Best There Never Was. Historia bez happy endu.

  Recenzja biografii Jana Ullricha: „The Best There Never Was”. Historia zwycięzcy Tour de France 1997, jego wzlotów i upadków.

  Czytaj dalej…

 • Giro d’Italia: piękno i odraza

  Giro d’Italia: piękno i odraza

  Start Giro d’Italia na Węgrzech budził mieszane uczucia niemal od początku. Obecnie, przy polityce jaką Viktor Orban prowadzi w sytuacji rosyjskiej agresji na Ukrainę, część ekscytacji towarzyszącej wyścigowi zmienia się w odrazę. Przesuwanie kolejnych granic O tym, że Włochom z RCS MediaGroup, organizatorom Giro d’Italia, zależy głównie na pieniądzach dowiedzieliśmy się w 2018r, gdy wyścig…

  Czytaj dalej…

 • Sweat

  Sweat

  “Sweat” Magnusa von Horna to kilka zaskakująco celnych obserwacji dotyczących życia fitnessowych influencerów.

  Czytaj dalej…

 • Bikes vs Cars

  Bikes vs Cars

  Dokument z 2015r pokazuje jak światowe aglomeracje radzą sobie z zanieczyszczeniem powietrza, korkami i wypadkami w ruchu drogowym. Odpowiedzią na te problemy ma być (oczywiście) rower.

  Czytaj dalej…

 • Tour de Pologne 2022: nowa trasa, stare problemy.

  Tour de Pologne 2022: nowa trasa, stare problemy.

  Tour de Pologne porzuca Śląsk i Beskidy by przenieść się na wschód kraju. Jak zawsze prezentacja trasy wzbudza spore emocje kibiców, pytanie brzmi, czy są one w ogóle uzasadnione?

  Czytaj dalej…

starsze artykuły