fbpx

Loverove 27.04.2016

Dobry zestaw we wtorkowym loverove: świetne zdjęcia z Liege-Bastogne-Liege, newsy ze świata motodopingu oraz najświeższe trendy w rowerach wyczynowych.

1. Scott Mitchell ze śnieżnego L-B-L

Pierwsza z oczekiwanych galerii z Liege-Bastogne-Liege rozgrywanego w czasie kwietniowego ataku zimowej aury:

Brrr… robi się zimno od samego oglądania. 

2. Sześć lat za posiadanie…

Femke van den Driessche została ukarana sześcioletnią dyskwalifikacją za wykrycie podczas mistrzostw świata w przełajach w jej boksie technicznym zapasowego roweru z ukrytym silnikiem elektrycznym Vivax uruchamianym przy pomocy przycisku z bluetoothem. Dodatkowo ma zapłacić 20tys franków szwajcarskich grzywny. Osoby z otoczenia belgijskiej kolarki: z klubu czy reprezentacji narodowej nie poniosły żadnych konsekwencji.

Z pewnością dziewiętnastolatka zorganizowała wszystko sama, w głębokiej tajemnicy przed wszystkimi.

3. Kolejny kraj delegalizuje tarczówki

Wczoraj pokazałem Wam nowego Canyona Aeroad z hamulcami tarczowymi, dziś mamy informację, że kolejna, po Francuskiej, federacja kolarska wyklucza użycie „tarczówek” we wszystkich wyścigach szosowych, włącznie z amatorskimi. Na takim sprzęcie nie pojeździmy także w Hiszpanii. Ciekawe, kiedy za tym trendem pójdzie PZKol a także jaka będzie odpowiedź producentów sprzętu. Wiele lat pracy działów R&D a także kilkanaście miesięcy działań marketingowych musiało kosztować przecież grube miliony dolarów.

4. Tak samo twarde 50 zębów

Zobaczcie nowy rower Nino Schurtera, na którym Szwajcar wygrał inaugurację Pucharu Świata XCO:

Pełną specyfikację znajdziecie tutaj. Intrygujący jest zestaw przełożeń 1×12 z nową przerzutką SRAM Eagle. Monstrualnej kasecie z największym trybem 50z towarzyszy przednia zębatka 38z, co daje najlżejsze przełożenie takie jak w 2×11 z zębatką 42z. Tyle tylko, że mocarnemu Nino zapewne chodziło o bardziej użyteczne przełożenia na dole kasety, zatem dzięki temu nowatorska propozycja SRAMa znajduje swoje uzasadnienie.


Opublikowano

w

,

przez