fbpx

Loverove 14.11.2016

Loverove na dobry początek tygodnia, specjalnie dla Was:

1. Dobre newsy z toru


Szymon Sajnok wygrał Omnium a Kamil Kuczyński był drugi w sprincie podczas drugiej eliminacji torowego Pucharu Świata. Tym razem kolarze rywalizowali w holenderskiej miejscowości Apeldoorn.

Informacją weekendu jest ta, że Sajnok to zaledwie dziewiętnastolatek, zatem wygrana w prestiżowych zawodach u progu kariery sugeruje, że możemy mieć do czynienia z postacią wybitną. Póki co wychowanek klubu Cartusia Kartuzy będzie w przyszłym roku reprezentował barwy kontynentalnej grupy Attaque Team Gusto, która jest zarejestrowana na Tajwanie i jeżdzą w niej głównie Australijczycy oraz zawodnicy z Tajwanu.

Drugi dobry news to ten, że Kamil Kuczyński dzięki drugiemu miejscy w Apeldoornie i pierwszemu tydzień wcześniej w Glasgow jest liderem Pucharu Świata w sprincie.

Torowych emocji póki co wystarczy, na drewnianych owalach kolarze pojawią się po przerwie, w lutym. I zobaczymy, jak wtedy będzie szło naszym reprezentantom.

2. Tam jest więcej rowerów niż samochodów!

Bikes vs Cars Entering Copenhagen City Centre

Tam, czyli w Kopenhadze. Duńczycy monitorują ruch od lat 70-tych XXw. Ostatnie pomiary wskazują, że w mieście porusza się 265,700 rowerów a samochodów jest tam 252,600. 41% podróży do pracy lub szkoły odbywa się tam na rowerze. Rocznie tamtejsi rowierzyści pokonują prawie 1,4mln kilometrów. A klimat? Cóż, klimat nie jest lepszy niż u nas.

3. Rozgrzej się na rowerze

Przejażdżka MTB okiem kamery termowizyjnej. Tym razem nie w celu poszukiwania ukrytych silniczków a po prostu dla zabawy. Zobaczcie sami jak to wygląda:


Opublikowano

w

przez