fbpx

Loverove 16.09.2016

Piątkowe loverove z przeglądem kolarskich newsów, specjalnie dla Was:

1. Drugi medal Rafała Wilka

Polski paraolimpijczyk startujący w Rio na handbike’u dołożył kolejny medal do swojej kolekcji. Po złocie w jeździe na czas, zdobył srebro w wyścigu ze startu wspólnego. Tym samym polscy parakolarze mają już w Rio trzy „krążki”: dwa Wilka i srebro Anny Harkowskiej.

Zachęcam Was do bliższego zapoznania się z sylwetkami naszych medalistów. Stronę Anny Harkowskiej znajdziecie tutaj: http://annaharkowska.pl/
A tu jest jej facebookowy fanpage:

Strona Rafała Wilka to: http://www.rafalwilk.com/

A jego oficjalny facebook jest tutaj:

2. Paraolimpijczycy i ich niezwykły sprzęt

Jeśli fascynuje Was technologia i kręcą Was „superrowery”, to rzućcie okiem na sprzęt, jakiego używają paraolimpiczycy. W dwóch galeriach od UCI znajdziecie przegląd kompozytowych handbike’ów, tandemów, wózków oraz rowerów do jazdy na czas. Imponujące konstrukcje!


3. Zaskakujące fakty o kolarstwie

Wiedzieliście, że Donald Trump sponsorował kiedyś wyścig kolarski? Albo, że kobieta ukończyła Giro d’Italia? Oto pięć zaskakujących faktów, których prawdopodobnie nie znaliście, czyli ekipa GCN znów w dobrej formie:

4. Transfer tygodnia

https://www.instagram.com/p/BKYYYCejoUP/
To było tylko kwestią czasu. Pogłoski zostały potwierdzone. Alberto Contador nie tylko nie kończy kariery, ale też, po zakończeniu działalności przez ekipę Tinkoff, wiąże się, przynajmniej na sezon 2017, z zespołem Trek-Segafredo. Contador nadal chce się ścigać na najwyższym poziomie i walczyć o zwycięstwa w wielkich tourach. Z marką Trek ma dobre wspomnienia, ponieważ w czasie swojej kariery, w barwach zespołów Discovery Channel oraz Astana, właśnie na rowerach tego producenta wygrał dwa razy Tour de France (2007, 2009), Giro d’Italia oraz Vuelta a Espana (2008).

Hiszpański kolarz urodził się 6. grudnia 1982r, zatem w sezonie 2017 „rocznikowo” będzie miał 35 lat (a gdy Wielka Pętla będzie się rozpoczynała 34 i 7 miesięcy). Najstarszy zwycięzca Tour de France miał 36 lat i 4 miesiące (Firmin Lambot w 1922r) a w erze powojennej 34 lata i 5 miesięcy (Cadel Evans w 2011r). Co więcej, tylko Gino Bartali wygrywał swoją pierwszą i ostatnią „Wielką Petlę” w odstępie 10 lat (1938-48, z przerwą na II Wojnę Światową).

Z pewnością poczynania „starego mistrza” będą jednym z wydarzeń kolarstwa AD 2017. Wraz z nim do Trek-Segafredo przechodzą: pomocnik-przyjaciel Jesus Hernandez, trener Steven de Jongh oraz „mechanik-magik”, Faustino Mu?oz.


Opublikowano

w

przez