loverove

Loverove 22.03.2017

Środowe loverove, specjalnie dla Was. Jest co oglądać!!

1. Jeszcze lepsza galeria z Mediolan-Sanremo

Gruber Images przedstawiają nie tylko sam wyścig, ale też to co przed, po i obok. Rewelacja! A do tego ciekawe opisy.

2. Protest dnia

Drużynową czasówkę podczas Volta a Catalunya (a była to bardzo wymagająca próba, ponad 41km w krętym, pofałdowanym terenie) wygrała ekipa Movistar. Tyle tylko, że zespół BMC, który uzyskał drugi rezultat, zaledwie o 2 sekundy wolniejszy, złożył protest. Jose Rojas popychał swoich kolegów, by ci nie puszczali koła:

Rojas został ukarany trzyminutową karą a Amador i Oliveira dwuminutowymi. Tyle tylko, że zamiast tego, zgodnie z przepisami minutą powinna zostać ukarana cała ekipa. Można polemizować, czy sędziowie ugięli się przed autorytetem Euzebio Unzue, szefa zespołu Movistar i nie chcieli robić pod górkę Alejandro Valverde, który stoi przed szansą wygrania całego wyścigu. Tak czy inaczej, kolarscy oficjele nie pierwszy raz pokazali, że tak naprawdę przepisy to nie sztywne reguły a raczej zbiór luźnych wytycznych. Niczym w “Piratach z Karaibów”.

Biorąc pod uwagę, że te czy inne reguły są często naginane, a sędziowie reagują tylko w wybranych przez siebie momentach, nie pozostaje nic innego niż zakrzyknąć: “Gdzie jest rum? Arrr!”

3. Koszulka dnia

A raczej koszulki. Stroje liderów klasyfikacji (generalnej, młodzieżowej i górskiej) setnego Giro d’Italia. Są piękne!

Koszulka lidera klasyfikacji punktowej ma być zaprezentowana później, podobno ma to być spora niespodzianka.

4. Zwierzęta dnia

Road.cc przedstawia zestawienie najbardziej spektakularnych interakcji kolarz-zwierzę. Czasami jest śmiesznie, czasami jest strasznie… Są ptaki, aligator, kangury i rogacizna. Jeśli doświadczyliście czegoś podobnego i macie wideo lub zdjęcie – podsyłajcie! Dział “zwierzę dnia” zasługuje na swoje pięć minut :)

Related posts
In sportnatemat.pl

Nie dajmy sobie zabrać świetnej, kolarskiej wiosny

Afera bidonowa, zabroniona jazda w pozycji aerodynamicznej, odwołany Paryż-Roubaix i zamieszanie wokół przyszłości Petera Sagana tworzą szum, który zagłusza rewelacyjny początek kolarskiego sezonu 2021.  Embed from Getty Images Najlepsza wiosna od lat? Właściwie każdy wyścig,…
Read more
Bez kategorii

Giro, Vuelta i polskie transfery w World Tourze

Intensywna końcówka pandemicznego sezonu ucieka przed złą pogodą i zaostrzającym się rygorem sanitarnym w Europie. Jest też sporo dobrych informacji z transferem Rafała Majki do drużyny UAE Team Emirates na czele.
Read more
loverove

Po TdP, MSR a przed CDD ;)

Kolarski sezon post-lockdownowy na całego. Mam więc dla Was garść ciekawych materiałów z ostatnich dni. Najlepsza galeria z Mediolan – San Remo Zabandażowany Matthews na podium, Alaphilippe przegrany, ale zadowolony i genialny Van Aert. 300km…
Read more