fbpx
loverove

Loverove 22.03.2017

Środowe loverove, specjalnie dla Was. Jest co oglądać!!

1. Jeszcze lepsza galeria z Mediolan-Sanremo

Gruber Images przedstawiają nie tylko sam wyścig, ale też to co przed, po i obok. Rewelacja! A do tego ciekawe opisy.

2. Protest dnia

Drużynową czasówkę podczas Volta a Catalunya (a była to bardzo wymagająca próba, ponad 41km w krętym, pofałdowanym terenie) wygrała ekipa Movistar. Tyle tylko, że zespół BMC, który uzyskał drugi rezultat, zaledwie o 2 sekundy wolniejszy, złożył protest. Jose Rojas popychał swoich kolegów, by ci nie puszczali koła:

Rojas został ukarany trzyminutową karą a Amador i Oliveira dwuminutowymi. Tyle tylko, że zamiast tego, zgodnie z przepisami minutą powinna zostać ukarana cała ekipa. Można polemizować, czy sędziowie ugięli się przed autorytetem Euzebio Unzue, szefa zespołu Movistar i nie chcieli robić pod górkę Alejandro Valverde, który stoi przed szansą wygrania całego wyścigu. Tak czy inaczej, kolarscy oficjele nie pierwszy raz pokazali, że tak naprawdę przepisy to nie sztywne reguły a raczej zbiór luźnych wytycznych. Niczym w „Piratach z Karaibów”.

Biorąc pod uwagę, że te czy inne reguły są często naginane, a sędziowie reagują tylko w wybranych przez siebie momentach, nie pozostaje nic innego niż zakrzyknąć: „Gdzie jest rum? Arrr!”

3. Koszulka dnia

A raczej koszulki. Stroje liderów klasyfikacji (generalnej, młodzieżowej i górskiej) setnego Giro d’Italia. Są piękne!

Koszulka lidera klasyfikacji punktowej ma być zaprezentowana później, podobno ma to być spora niespodzianka.

4. Zwierzęta dnia

Road.cc przedstawia zestawienie najbardziej spektakularnych interakcji kolarz-zwierzę. Czasami jest śmiesznie, czasami jest strasznie… Są ptaki, aligator, kangury i rogacizna. Jeśli doświadczyliście czegoś podobnego i macie wideo lub zdjęcie – podsyłajcie! Dział „zwierzę dnia” zasługuje na swoje pięć minut :)

Related posts
In mindIn sport

Giro vs klimat

Trasa Giro d’Italia 2022 to ciekawa propozycja dla kolarzy o różnych specjalizacjach. Najbardziej zwraca uwagę jej układ, który powinien rozwiązać problemy pogodowe trapiące włoski tour w ostatnich latach. 
Read more
In sport

Giro d’Italia 2021, daily vlogi, część trzecia

Skuteczna obrona mimo problemów Egana Bernala, znakomita jazda Damiano Caruso i renesans Simona Yatesa oraz Joao Almeidy. Trzeci tydzień Giro d’Italia w pigułce codziennych podsumowań wideo.
Read more
In sport

Giro d'Italia 2021, daily vlogi, część druga

Dominacja Egana Bernala, trzy zwycięstwa kolarzy Qhubeka Assos, rekordy na podjazdach i paskudna pogoda. Zobacz podsumowanie drugiego tygodnia Giro d’Italia 2021.
Read more