fbpx

Loverove 10.02.2017

Loverove na piątek z pełnym przeglądem rowerowych newsów: miasto, trening, wywiad i ekstrema. Lecimy!

1. Winter Cycling to Work Day – to dziś!

Przyjechaliście na rowerze do pracy? Jeśli nie, cóż, tak czy inaczej możecie to nadrobić w poniedziałek. Jeśli tak, to pora na działalność edukacyjną. Dla sporej części „biurowej klasy średniej” rower to wciąż aktywność związana z wiosną a niewielki mróz powoduje pytania „ale jak to”.

2. To jak to w końcu jest z pływaniem dla kolarzy?

Wolno? Nie wolno? Służy? Nie służy? Możecie mieć różne zdanie na temat skuteczności Richiego Porte, ale nawet, jeśli nie wygrał jeszcze wielkiego touru (a może nie wygra nigdy?), to jeden z najlepszych kolarzy specjalizujących się w etapówkach.  I zimą trenuje na basenie:

3. Cyclingtips rozmawia z Katarzyną Niewiadomą

Wygląda na to, że „hype” na Katarzynę Niewiadomą trwa. Za naszą zawodniczkę tym razem zabrała się redakcja Cyclingtips. Wywiad z gwiazdą kobiecego peletonu możecie przeczytać tutaj. 

4. Najszybszy, fabryczny rower na świecie?

Max Stöckl w grudniu wsiadł na „fabrycznego” Mondrakera Summum Carbon Pro, znalazł stosowne zbocze na pustyni Atacama o nachyleniu 45 stopni i zjechał z niego osiągając maksymalną prędkością 167km/h. Akcję oczywiście wspierał Red Bull, bo któż by inny.

W całej sprawie najfajniejsze jest to, że w zasadzie, mając wolne 20tys PLN możecie kupić sobie taki rower i zmierzyć się z rekordem Stöckla. O ile oczywiście macie dość umiejętności i odwagi.

Bo ja to bym raczej się bał :)


Opublikowano

w

przez