fbpx

Loverove 09.01.2017

Początek tygodnia z loverove i dobrym zestawem rowerowych newsów, specjalnie dla Was:

1. Wszyscy mistrzowie przełajów

W esktremalnych, zimowych warunkach w Sławnie najlepsi w przełajowych mistrzostwach Polski byli Magdalena Sadłecka i Marek Konwa. Przez dwa dni zawodnicy ścigali się w kilkunastostopniowym mrozie, na całkowicie zaśnieżonej trasie. Cóż, „styczeń w Polsce”, ale mimo wszystko chapeau bas dla Zawodników (a było ich wielu, jeśli dobrze liczę ponad 300 osób!), którzy przyjechali do Sławna, dla Organizatorów, że mimo przeciwności losu ogarnęli temat a dla wszystkich obowiązkowo inhalator, wizyta u pulmonologa i TUE na astmę ;)

Galerię z pierwszego dnia mistrzostw znajdziecie np. tutaj:

A z drugiego dodam, gdy już będzie :)

Zestaw wyników z Mistrzostw Polski znajdziecie na stronie PZKol tutaj (sobota) i tutaj (niedziela)

Polska, polską, ale najważniejsze rzeczy w przełajach dzieją się w Beneluxie. Zatem, mistrzem Belgii został Wout Van Aert, drugi był Kevin Pauwels a trzeci Laurens Sweeck. Wśród kobiet najszybsza była Sanne Cant. Z kolei w Holandii, mimo niedawnego urazu, triumfował Mathieu van der Poel a najlepszą kobietą została Marianne Vos, we Francji pierwszy był Clement Venturini, w Czechach Michael Boros, we Włoszech Gioele Bertolini a w Niemeczech Marcel Meisen. W Wielkiej Brytanii zwyciężył Ian Field. W USA najważniejszą wiadomością jest 13 z rzędu (!) tytuł Katie Compton, najszybszy w elicie mężczyzn był Stephen Hyde.

2. Nasi kolarze SĄ  popularni!

Rafał Majka został wybrany jako czwarty, najbardziej popularny sportowiec w plebiscycie Przeglądu Sportowego. Do podium i trzeciego miejsca, które zajął Piotr Małachowski zabrakło naszemu kolarzowi naprawdę niewiele. Co więcej, na szóstym miejscu fani sportu umieścili Maję Włoszczowską!

Również w internetowym głosowaniu zorganizowanym przez Sport.pl, nasi zawodnicy weszli do „Top10”: Rafał na 7. a Maja na 9. miejscu.

https://www.instagram.com/p/BPAVBOMAaSr/

W obu plebiscytach królowa mogła być tylko jedna, czyli złota medalistka olimpijska i rekordzistka świata w rzucie młotem, Anita Włodarczyk.

Co to oznacza? Po pierwsze, że społeczność kolarsko-rowerowa wzięła się do roboty i solidarnie głosowała na swoich reprezentantów. A po drugie, że wyniki i osobowość naszych gwiazd to wystarczający argument, by przekonać do siebie szerszą publiczność!

3. Sezon na trenażery

Smart Cycle produkcji Fisher Price podobno w różnych wersjach jest na rynku od kilku lat, ale to jego nowa wersja stała się rowerowym viralem. Cóż, pogoda za oknem robi swoje. Nie wiem, czy przekonywanie dzieci, że „kolarstwo to sport, który można uprawiać w domu” jest dobrym pomysłem zamiast po prostu pójść na sanki, ale cóż, takie mamy czasy. Pokolenie nowych użytkowników Zwifta już rośnie. Sprzęt jest wyposażony w bluetooth, bardziej niż do treningu służy do zabawy i wyceniany jest na ok. $150.

4. Jak schudnąć na rowerze?

Początek tygodnia bez filmu od GCN by się nie liczył. Chłopaki jadą, gadają, trochę żartują a przy tym podają trochę ciekawych informacji.

 

ZOSTAŃ PATRONEM XOUTED

O tym, co to jest Patronite, do czego służy i czemu właściwie proszę Was o wsparcie przeczytacie tutaj. A klikając w banner poniżej możecie zobaczyć mój profil i zrobić zrzutę na dobrą treść o kolarstwie:


Opublikowano

w

przez

Tagi: