fbpx
loverove

Loverove 14.07.2016

Deszczowy czwartek? To nic, w loverove duuużo słońca z trasy Tour de France

1. „Strava Stories”, część druga

Najlepsze galerie z Touru przygotowuje Strava. Klimat zdjęć, ciąg przyczynowo-skutkowy, i najwyższy poziom fotograficznego rzemiosła w jednym zestawie. Pełny ekran obowiązkowo!

2. Podjeżdżaj jak mistrz

Global Cycling Network w końcu w dobrej formie, bo póki co na tegorocznym TdF trochę przynudzali ;) Najlepsi kolarscy youtuberzy pokazują i radzą, co zrobić, by radzić sobie na podjazdach niczym Froome czy Quintana:

3. Podmuchy dnia

Porywisty wiatr uniemożliwia osiągnięcie szczytu Mont Ventoux przez zawodowy peleton Tour de France. Myślicie, że to bezpodstawne wdrożenie „protokołu pogodowego”? Otóż nie… zobaczcie, jak wygląda groźne oblicze „góry wiatrów”, niebezpodstawnie tak nazywanej:

W związku z tym dziś kolarze wjadą „tylko” na 1435m do schroniska Reynard, co nie zmienia faktu, że podjazd i tak będzie bardzo ciężki: 9,5 km, 9,3%.

4. Maciej Bodnar Superstar

Jakby za mało było wietrznych emocji, na 11 etapie peleton rwał się na części, kolarze wykorzystywali do maksimum każdą okazję do ataku i selekcji:

W końcówce odjechał Peter Sagan napędzany przez Macieja Bodnara, ku zaskoczeniu wszystkich dołączyli się do nich Chris Froome i Geraint Thomas. O ile Froome stracił sporo energii zyskując 6 sekund (plus bonifikata za drugie miejsce) w klasyfikacji generalnej, o tyle dla Sagana ta akcja w dużej mierze rozwiązuje sprawę walki o zieloną koszulkę najlepszego sprintera „Wielkiej Pętli”. Bohaterami dnia są jednak nie tylko gwiazdy, ale też Maciej Bodnar, który swoją mocą i nieustępliwością, nadając ekstremalne tempo wywalczył Saganowi wygraną etapową.

 

Related posts
In sport

Najpiękniejszy moment - Bodnar wygrywa czasówkę na Tour de France

Gdy zawodnik taki jak Maciej Bodnar, który przez większą część kariery jest pomocnikiem największych gwiazd, ma wreszcie swoją, własną, wypracowaną i wywalczoną chwilę chwały, ręce same składają się do oklasków. Dla polskich kibiców to dzień…
Read more
HerosiIn sport

242m od szczęścia

Zamiast sławy i chwały, czerwony numer za waleczność i słowa uznania od fanów, dziennikarzy i rywali. Maciej Bodnar prawie wygrał etap Tour de France. Mówicie, że prawie się nie liczy? Cóż, pewnie macie rację. Ale…
Read more
In sport

Polskie momenty sezonu 2015

To był dobry rok dla polskiego kolarstwa. Zwycięstw i dobrych wyników w najważniejszych wyścigach było tyle, że musiałem się chwilę zastanowić, by wskazać te najbardziej wartościowe. Wyróżnienie dla kobiet Polki zaczynają być znaczącą siłą w…
Read more