fbpx

Loverove 16.06.2016

Czwartkowe loverove dla fanów nowinek sprzętowych:

1. Osłony tarcz rozwiążą problem?

Po kontuzji Francisco Ventoso podczas Paryż-Roubaix UCI zabroniła stosowania hamulców tarczowych podczas oficjalnych wyścigów z kalendarza międzynarodowego. Kolarze wciąż obawiają się o swoje bezpieczeństwo i ran, jakie w kraksie mogą zadać im rozgrzane i obracające się tarcze hamulcowe. Czy takie osłony rozwiązują ten problem? I jak bardzo utrudniają np. szybką wymianę koła? 

2. Pomiar mocy od Shimano – potwierdzony

Po wcześniejszych, „szpiegowskich” zdjęciach przychodzi pora na bardziej oficjalną prezentację prototypu miernika mocy przygotowanego przez Shimano. Sprzęt sfotografowała podczas Tour de Suisse ekipa Cyclingtips. Zapowiada się ciekawie!

3. Rowery do wszystkiego?

endurance-bmc-roadmachine
endurance-canyon-slx endurance-focus-paralane

Focus Paralane, BMC Roadmachine i Canyon Endurance SLX to nowe rowery umieszczone w segmencie rynku nazwanym właśnie”Endurance”. Oprócz komfortu oferują sztywność, aerodynamikę, najnowsze technologie, ale też możliwość zasotosowania szerokich opon (28mm a nawet 32mm) lub… montażu błotników. Ponieważ nie są zaprojektowane stricte z myślą o ściganiu, wyposażone są w hydrauliczne tarczówki a przełożenia, tak jak w topowych rowerach zawodowców zmienia się w nich elektrycznie. Wygląda na to, że pomysł na uniwersalny, szybki i komfortowy rower podchwytują kolejni, ważni gracze. Idea jednego, „ostatecznego” sprzętu wydaje się być bardzo ekscytująca. Tylko czemu jest tak kosztowna.


Opublikowano

w

przez

Tagi: