fbpx

Loverove 09.11.2015

Poniedziałkowe Loverove: rozrywka od GCN, technikalia i newsy z polskiej szosy.

1. Co zawodowcy robią zimą?

Poza jazdą na rowerze. Narty biegowe, siłownia, bieganie, basen a może…. taniec? ekipa GCN przepytała zawodowych kolarzy:

2. Nadciąga nowy standard?

https://twitter.com/cycling_rr/status/662571874207928320

Wciskane łożyska suportu to dyskusyjne rozwiązanie. Kilku producentów: White Insustries, Chris King czy Enduro proponuje powrót gwintowanych muf suportu. Nowy standard ma się nazywać T47 i łączyć zalety BB30 z HT2. Cóż, na tak rozdrobnionym rynku można się spodziewać wszystkiego poza jednym: spadkiem cen. Kolejne klucze, kolejne rozmiary łożysk, kolejnych kilku producentów ram, którzy zastosują rozwiązanie, do którego dostanie części zamiennych będzie graniczyło z cudem to właśnie to, o czym wszyscy marzyliśmy, czyż nie? Największą zaletą wydaje się być fakt, że nowy standard ma być otwarty a dostęp do specyfikacji i możliwości użycia darmowy.

3. Zmiany na polskich szosach

Dwie ważne wiadomości. Po pierwsze, Marek Rutkiewicz po pięciu sezonach spędzonych w ekipie CCC zmienia klub. W sezonie 2016 będzie liderem Wibatech – Fuji a co za tym idzie z poziomu „Pro Continental” przechodzi do „trzeciej dywizji”. Można więc przypuszczać, że w przyszłym roku skupi się na krajowych imprezach. Rutkiewicz ma 34 lata, w przeszłości był 3. w Tour de Pologne (2002), 2. w Grand Prix de Wallonie (2003), był drugi w Tour of Quinghai Lake (2008), wygrywał Circuit de Ardennes (2008), klasyfikację górską Tour de Pologne oraz Szlakiem Grodów Piastowskich.

Drugą, ważną informacją jest powstanie kobiecej grupy szosowej: MAT Atom Sobótka, której liderkami będą Paulina Brzeźna-Bentkowska i Monika Brzeźna.


Opublikowano

w

przez