fbpx
loverove

Loverove 15.06.2015

Poniedziałkowe loverove: coś naukowego, dobre wieści o Kasi Niewiadomej i rozrywkowe wideo z downhillu. Miłego klikania.

1. O ile szybszy jest rower aero?

Nowoczesny sprzęt, w którym kładzie się nacisk na zmniejszenie oporu aerodynamicznego wyraźnie przyspiesza tempo jazdy. O ile? Przekonacie się tutaj (zawiera podsumowujące cały tekst wideo).

2. Katarzyna Niewiadoma wygrywa w Kraju Basków

Polka triumfowała w nieźle obsadzonym wyścigu etapowym. Wyniki znajdziecie tutaj a entuzjastyczny komentarz Wolfganga Brylli tutaj. Wielkie gratulacje!

3. Psuj dnia

Aaron Gwin lubi trasę w Leogang. I lubi psuć na niej sprzęt. Tym razem zaraz po starcie zawodów Pucharu Świata urwał łańcuch, co nie przeszkodziło mu w uzyskaniu najlepszego czasu.

https://www.youtube.com/watch?v=JksWvyUCMmA

Pewnie pamiętacie, że rok temu w tym samym miejscu przejechał większość trasy bez tylnej opony!

Related posts
In sport

Mistrz na trudne czasy

Julian Alaphilippe, Anna van der Breggen i Wout van Aert to największe gwiazdy pandemicznych mistrzostw świata w kolarstwie szosowym. W tle mieliśmy nie tylko genialne widoki, ale też bardzo dobrą jazdę Michała Kwiatkowskiego i Katarzyny Niewiadomej.
Read more
HerosiIn sportKlasyki

Top 6 zwycięstw Katarzyny Niewiadomej

Jeśli ktoś zapyta was o najlepszych polskich kolarzy szosowych, jednym tchem obok Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki powinniście wymieniać Katarzynę Niewiadomą. A kto wie, może już wkrótce nie tylko obok, ale w pierwszej kolejności. Zawodniczka…
Read more
In mind

Kolarskie szowinistyczne świnie

Reakcje na każdą, najmniejszą nawet kontrowersję związaną z traktowaniem kobiet w kolarstwie pokazuje, jak bardzo jesteśmy konserwatywnym i patriarchalnym środowiskiem. Bieżące wydarzenia: kryzysik w mediach społecznościowych z udziałem lokalnego blogera i spora afera związana z…
Read more