fbpx

Loverove 23.08.2017

Loverove na środę, specjalnie dla Was:

Bardzo skuteczni kolarze Quick Step

Bob Jungels i fernando Gaviria wygrali pięć etapów w Giro d’Italia. Marcel Kittel był najszybszy pięciokrotnie na etapach Tour de France. Po czterech dniach Vuelty kolarze Quick Step mają już dwa triumfy dzięki Yvesowi Lampaertowi oraz Matteo Trentinowi. Kolarze Patricka Lefevere’a są ekstremalnie skuteczni i szansa, że wygrają tam, gdzie sobie założyli jest bardzo spora.

Na czwartym etapie Vuelty dość długo przed peletonem jechała ucieczka, ale rozpędzona grupa dopadła śmiałków 8km przed metą. A sam finisz Trentin rozegrał znakomicie:

Niestety Rafał Majka zmagający się z problemami gastrycznymi stracił kolejne 3’45”, w końcówce minuty uciekły też Domenico Pozzovivo i Daniemu Moreno. Na podobne dolegliwości co Majka narzeka również Alberto Contador, który tym tłumaczy swoją niedyspozycję w górach.

Vuelta w pełnej krasie

A niestety i dla Contadora i dla Majki dziś kolejny, ciężki test. Finisz umiejscowiono na stromej „ściance” (3,4km, średnia stromizna 9,7%, maksymalna 18%), a wcześniej kolarze przejadą przez cztery wzniesienia drugiej i trzeciej kategorii. Będzie więc sporo nerwów i walki o pozycje a w końcówce trzeba będzie zachować czujność i pokazać pełną moc. To powinno pasować Fabio Aru.

Centrum wyścigowe Teamu Sky rzuca na kolana

Ok, możemy nie lubić Dave’a Brailsforda. Możemy mieć różne wątpliwości co do Teamu Sky. Ba, rozmach, z jakim działają może nie tylko onieśmielać, ale i budzić niechęć. Ale i tak ich ogromne, mobilne centrum wyścigowe robi wrażenie. Kuchnia, miejsca do relaksu, jadalnia, „pokój wspólny”… to jest niesamowite. A do tego, w przeciwieństwie do innych ekip, Sky nie używa automatu do kawy, tylko wypasionego ekspresu kolbowego. Wycieczkę po „Race Hubie” prezentuje GCN:

Mało zdjęć, ale to to jest, też jest dobre

Vuelta to nie Tour. To także nie Giro i to widać po zaangażowaniu mediów i teamów w promocję podczas wyścigu. Nie ma zbyt wielu, wysokiej jakości multimediów, ale np. Team Sky dostarcza niezłe galerie zdjęć. Tę z przejazdu przez Pireneje znajdziecie TUTAJ.

Codziennie materiały dostarcza także Quick Step, niestety na ich stronie można linkować tylko do ogólnej galerii i TAM SZUKAĆ kolejnych etapów.

Czym się różni maraton

MTB od cross-country w wydaniu olimpijskim. Materiał przygotowany przez UCI, w którym gwiazdy kolarstwa górskiego tłumaczą, o co chodzi w maratonach i dlaczego one są fajne:


Opublikowano

w

przez

Tagi: