fbpx

Loverove 22.08.2017

Wtorkowe loverove z przeglądem kolarskich newsów, specjalnie dla Was:

Bardzo mocne tempo na Vuelcie, Majka i Contador z kłopotami

Wściekle atakujący Team Sky, Esteban Chaves trzymający koło Chrisa Froome’a, Romain Bardet i Fabio Aru w formie niczym na Tour de France a Vincenzo Nibali szybki na zjazdach i sprytny na finiszu niczym za swoich najlepszych lat. Pierwszy, górski odcinek zweryfikował formę pretendentów do czerwonej koszulki, którą już trzeciego dnia wyścigu przejął Froome. Niestety Alberto Contador i Rafał Majka nie wytrzymali tempa i do mety dojechali 2’30” za czołówką. Skrót etapu możecie obejrzeć poniżej:

A finisz Nibalego tutaj:

A co do samego, wspomnianego tempa, to ostatnie dwa podjazdy grupa liderów pokonywała naprawdę żwawo. Vuelta ma to do siebie, że padają tam rekordy W/kg oraz VAM a to przez spore stromizny, które oferują górskie etapy. Decydujące o selekcji wzniesienie Comella (4,2km, 8,3% stromizny) pokonali w nieco pomad 11′, co daje VAM 1887m/h i W/kg ok 6,67!

Trudno się więc dziwić, że niewielu kolarzy wytrzymało taki ogień na tym podjeździe.

Najwyżej sklasyfikowanymi zawodnikami, którzy udostępniają na Stravie swoje pełne dane (czyli nie usuwają informacji o mocy) byli: Michael Woods z Cannondale-Drapac (świetne, 10. miejsce, do mety dotarł w drugiej grupie 25″ za zwycięzcą) oraz znany z dobrej jazdy w Tour de Pologne, Jack Haig (Orica-Scott, 28. lokata, 1’39” starty).

Woods przedostatni podjazd dnia, La Rabassa pokonał ze średnią mocą 331W (ok. 5,17W/kg). Na finałowym wzniesieniu Comella wykręcił 384W (w 11’38”, czyli ok. pół minuty wolniej niż Froome i Chaves).

Plan na dziś – nieco spokoju

Choć etap nr 4. jest dość długi (prawie 200km) zapowiada się, że po górskich emocjach peleton nieco odsapnie. Jeśli Rafał Majka myśli jeszcze o dobrym miejscu w klasyfikacji generalnej (hej, to przecież dopiero początek), to jest to odpowiedni moment, by złapać właściwy rytm. Bo w środę na kolarzy czeka finisz na krótkim, stromym wzniesieniu. Niewykluczone więc, że dziś szansę dostanie ucieczka.

Komu opłaca się Tour de Pologne

Ciekawy artykuł o kosztach i zyskach związanych z goszczeniem Tour de Pologne przez małopolskie miasta. Ile kosztuje start i meta, komu to się opłaca, jakie są obowiązki miasta etapowego, które miejscowości potrzebują naszego wyścigu a które nie? Więcej o tym przeczytacie TUTAJ.

TurDeTur czyli Jaroński x Probosz w nowym wydaniu

Komentatorzy Eurosportu ruszają z nowym youtubowo-facebookowo-twitterowym projektem. Zobaczymy na ile starczy im zapału i na ile nie-millenialsi sprawdzą się w formatach opanowanych przez, ekhm, młodzież ;) Tak czy inaczej zachęcam do zapoznania się z propozycją Tomasza Jarońskiego i Adama Probosza:

https://www.youtube.com/watch?v=WsKwDJl0TuI


Opublikowano

w

przez

Tagi: