fbpx

Loverove 18.08.2017

Piątkowe loverove z zestawem kolarskich newsów, specjalnie dla Was:

Klęska urodzaju we Francji?

Francuzi, którzy od 1985r nie są w stanie wygrać Tour de France wyraźnie zaczynają korzystać z sukcesów młodego pokolenia kolarzy. Romain Bardet, Thibaut Pinot czy Warren Barguil i ich potencjał do zajmowania czołowych lokat w najważniejszych imprezach wyraźnie podkręca zainteresowanie kolarstwem w tym kraju. No horyzoncie pojawia się nowa grupa zawodowa, stworzona przez byłego zawodnika (m.in. grup Bonjour, Quick Step i IAM), Jerôme’a Pineau. Sponsorem będzie firma Vital Concept, która niedawno jeszcze wspierała zespół znany obecnie jako Fortuneo-Oscaro. Liderem ma być sprinter Bryan Coquard a innymi, w miarę znanymi nazwiskami, które będą reprezentowały Vital Concept są m.in. Kevin Reza, Kris Boeckmans i Jonas Van Genechten.

Głównie ze względu na postać Coquarda, grupa liczy na dziką kartę w Tour de France 2018. Wraz z Cofidisem, Direct Energie i Fortuneo Oscaro w zasadzie zamyka to temat dostępu do startu w „Wielkiej Pętli” drużynom spoza Francji.

Weteran na koksie

Samuel Sanchez to zawodnik, który przez wiele lat budził sporą sympatię. Solidny, skuteczny, często w czołówce i nie stroniący od pomocy innym kolarzom. W 2008r wygrał wyścig ze startu wspólnego na Igrzyskach w Londynie, ma też na swoim koncie 3. i 2. miejsce w hiszpańskiej Vuelcie oraz 2. w Tour de France (po weryfikacjach wyników związanych z wpadkami dopingowymi rywali) a także zwycięstwo w wyścigu dookoła Kraju Basków.

Pochodzący z Asturii kolarz zaliczał właśnie swój 17. sezon w profesjonalnym peletonie. W latach 2000-2013 był związany z ekipą Euskaltel-Euskadi a od 2014r reprezentował barwy ekipy BMC. Na tegorocznej Vuelta a Espana miał być jednym z liderów zespołu, ale na początku tego miesiąca w próbce pobranej podczas badania antydopingowego wykryto w jego ogranizmie GHRP-2, substancję wspomagającą wyzwalanie hormonu wzrostu. 39. letni Sanchez domaga się analizy próbki „B” i nie czuje się winny. Można się jednak spodziewać, że to koniec jego kariery.

Ważna uwaga to ta, że w obecnym sezonie przed każdym z wielkich tourów pojawiały się pozytywne wyniki testów kolarzy, którzy byli przygotowani do startu: przed Giro „wpadli” Stefano Pirazzi i Nicola Ruffoni, przed Tourem Andre Cardoso a przed Vueltą własnie Sanchez. Cardoso został przyłapany na EPO, natomiast Pirazzi i Ruffoni na peptydzie podobnym do tego, który stosował Sanchez.

Młodzieżówka Contadora

Fundacja Alberto Contadora (który po Vuelcie kończy zawodową karierę) i wspierana przez nią młodzieżowa drużyna kolarska łączy siły z drużyną Trek-Segafredo. Zespół będzie oficjalnym zapleczem i „kuźnią talentów” dla ekipy Treka a prowadzić ją będzie Ivan Basso wraz z bratem Alberto – Franem. Obaj mistrzowie, niemal jednym głosem mówią, że w ten sposób chcą „oddać kolarstwu choć część tego, co od niego dostali”, co samo w sobie jest dość i sensowne i szlachetne. Trochę szkoda, ze z młodzieżą pracować będą zawodnicy, którzy w swojej przeszłości mieli kontakt z dopingiem, ale cóż, takie życie.

Co ciekawe, z prowadzenia „młodzieżówki” zrezygnować chce drużyna BMC. Argumentem ma być fakt, że sponsorzy ponoszą poważne koszty wychowywania młodych talentów, które później podpisują kontrakty z konkurencyjnymi teamami.

Nowa reklama z Peterem Saganem

Słowacki mistrz świata, będący twarzą tamtejszego oddziału T-Mobile wystąpił w kolejnym spocie reklamowym. Jest… bardzo, bardzo sympatycznie. Robercie Lewandowski – ucz się od lepszych :)

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: