fbpx

Loverove 27.07.2017

Czwartkowe loverove, specjalnie dla Was:

Rigo nasz bohater

Czyli najwyżej sklasyfikowany zawodnik Tour de France, który udostępnił swoje pliki z danymi. Rigoberto Uran dzieli się informacjami o generowanej mocy, co, biorąc pod uwagę fakt, że zajął drugie miejsce w Wielkiej Pętli jest bardzo cenne i daje pogląd na to, co dzieje się w czołówce stawki walczącej o żółtą koszulkę.

Decydującą o miejscach na podium, 22,5km czasówkę w Marsylii Uran pokonał ze średnią mocą 378W, co daje 6W/kg przez 28’46”. Znajdujący się w połowie trasy podjazd do katedry Notre Dame de la Garde to wysiłek trwający 8’23” i 401W, czyli 6,37W/kg. Imponujące! A więcej danych znajdziecie w tym artykule TrainingPeaks. 

Tour de Pologne w telewizorku i w internetach

Czyli plan transmisji z naszego wyścigu. Etapy 6. i 7. TVP Sport pokaże w całości od startu do mety. Codziennie najważniejsze wydarzenia są zaplanowane od ok. godziny 16.30, starty etapów to wczesne popołudnie (po 13). W TVP Sport komentować będą Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski, w Eurosporcie Adam Probosz i Dariusz Baranowski. Zależnie od waszych preferencji, obie stacje umożliwiają odbiór online (Eurosport za opłatą, TVP z reklamami przed włączeniem sygnału) i mają sensownie działające aplikacje na urządzenia mobilne. Program obu stacji na Tour de Pologne znajdziecie TUTAJ.

Najlepsze z najlepszych

Creme de la creme. Top of the top. Proszę państwa, o to wybór najważniejszych zdjęć z Tour de France 2017! Klik :)

Kontuzja dnia

https://www.instagram.com/p/BXBC7RhHfLT/

Maja Włoszczowska podczas treningu na trasie mistrzostw Europy pechowo upadła i złamała (właściwie pękła) „wyrostek rylcowaty kości łokciowej”, czyli fragment kości łokciowej przy nadgarstku. Nasza zawodniczka nie pojedzie więc w sztafecie, trudno stwierdzić, czy wystartuje w wyścigu indywidualnym.

Gravel czy MTB – co jest szybsze?

Rowery „szutrowe” zaczynają coraz bardziej przypominać sprzęt do XC sprzed kilku lat. Z kolei współczesne rowery cross-country stają się mocno „ścieżkowe”, by zawodnicy mogli radzić sobie z ekstremami modnych, sztucznych tras. Połączone siły GCN i GMBN na maratonie „Dolomiti Superbike” weryfikują, co jest szybsze: „gravel” czy „hardtail”. Nie wiem tylko, czemu gość z „górskiej” części ekipy ubrał się w luźne gatki i koszulkę. No ale cóż, co kto lubi.

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: