fbpx

Loverove 21.06.2017

Środowe loverove z dobrym zestawem newsów, specjalnie dla Was:

1. #kolarskipudelek

Państwo Saganowie, czyli Peter i Katarina spodziewają się potomka.

Mistrz świata podzielił się z fanami radosną rodziną w swoich kanałach mediów społecznościowych. Powodzenia!

2. Czy w końcu nadejdzie era tubelessów na szosie?

Bezdętkowe koła to wciąż egzotyka na szosie. Większość użytkowników wybiera dętkowe oponki a najbardziej wymagający wciąż naklejają szytki.

Mavic, firma która de facto wprowadziła na szerszą skalę „tubelessy” do mtb, teraz na poważnie zabiera się za wyrzucenie dętek z rowerów szosowych. Większość modeli kół szosowych francuskiej marki będzie teraz dostępnych w wersji „UST”, czyli w pełni dostosowanych do używania w formacie „tubeless”. Więcej szczegółów znajdziecie np. tutaj i tutaj. Prawda jest jednak taka, że mimo niekwestionowanych zalet jazdy bez dętek (mniejsze opory toczenia, większa przyczepność, niezawodność i komfort), bez marketingu, czyli wejścia do zawodowego peletonu i kilku spektakularnych zwycięstw sukcesu rynkowego nie będzie.

3. Mistrzostwa Polski XCO – to już niecały miesiąc

Od kilku lat mamy „pecha” do lokalizacji najważniejszego w sezonie wyścigu cross country. Kolarstwo górskie nie może opuścić centralnej Polski. W ramach tego trendu tym razem o tytułu zawodniczki i zawodnicy będą rywalizować w Warszawie. To prawda, lekko nie będzie, ale ambiwalentne uczucia pozostają. Tak czy inaczej na imprezę, która rozegrana zostanie 14-16.07 na „Kazurze” zaprasza sama Maja Włoszczowska:

A dodatkowo organizatorzy zapraszają do kibicowania:

Zapraszam i ja ;)


Opublikowano

w

przez

Tagi: