fbpx

Loverove 19.06.2017

Nowy tydzień, nowe loverove i sporo kolarskich newsów, specjalnie dla Was:

 

1. Majka w formie i z dziesięcioma zwycięstwami

Rafał Majka wybrał nietypową drogę przygotowań do Tour de France. Większość faworytów sprawdza dyspozycję na trasie Criterium du Dauphine lub Tour de Suisse, ewentualnie Route du Sud. Tymczasem Polak, lider ekipy Bora – Hansgrohe wybrał Dookoła Słowenii. Na trasie czterodniowej etapówki znalazł się jeden, ciężki etap z metą na podjeździe Rogla, który nasz zawodnik wygrał, co dało mu zwycięstwo w klasyfikacji generalnej. Dzięki temu Majka ma już na swoim koncie 10 triumfów w zawodowym peletonie:

Oczywiście zaraz po tym fakcie znaleźli się malkontenci marudzący, że Majka pojechał „ogóra”, że nie zdominował rywalizacji i w ogóle do bani. Tymczasem mistrz Polski zrobił dokładnie to, co należało do kolarza tej klasy: przyjechał, potrenował, wygrał. Co więcej, w dobrej dyspozycji jest nie tylko on, ale cała ekipa. A resztę, cóż, resztę zweryfikuje Tour de France.

Majka uniknął też kraksy na mecie drugiego etapu. To ważne, bo kolarze przygotowujący formę na lipiec często tracą sezon przez kontuzje w testowych wyścigach. Na wideo zwróćcie uwagę na Andreę Paliniego (czerwona koszulka grupy Androni – Giocatolli), który skacze nad jednym z leżących na asfalcie kolarzy.

2.  Będzie szósta zielona koszulka dla Sagana?

O ile Rafał Majka zgromadził na swoim koncie 10 „pro zwycięstw”, o tyle Peter Sagan ma ich 15 w samym Tour de Suisse. Słowak śrubuje swój rekord w tej imprezie (podobnie jak w Tour of California), zwyciężając na kolejnych etapach. W tegorocznym TdS był najszybszy dwukrotnie i to w bardzo przekonującym stylu. Na trasie Wielkiej Pętli będzie mu oczywiście trudniej, ale to nie zmienia faktu, że mistrz świata jest zdecydowanym faworytem w walce o zieloną koszulkę najlepszego sprintera Tour de France.

 

Cały wyścig Tour de Suisse dość pewnie wygrał Simon Spilak, który jest specjalistą szwajcarskich, tygodniowych etapówek: powtórzył swój sukces z 2015r a do tego w 2010r był najszybszy na trasie Tour de Romandie (plus był jeszcze trzy razy drugi). Warto też zauważyć dwie wygrane w czasówkach przez Rohana Dennisa z ekipy BMC.

A sam Sagan, oprócz przygotowań do Touru reklamuje Specializeda Diverge, dając popis swojej rowerowej wszechstronności. „Spec” nie mógł trafić lepiej z twarzą tego modelu.

3. Tanlinesy tygodnia

Zawodniczka grupy Ale Cipollini, Carlee Taylor próbowała wyrównać swoją kolarską opaleniznę. Chyba jednak coś poszło nie tak ;)

https://twitter.com/carleetaylor1/status/875436204480757762

4. Czy w takiej formie Froome wygra Tour?

Ciekawa wykres pokazujący liczbę zwycięstw późniejszego triumfatora Tour de France w miesiącach nowego sezonu poprzedzającego „wielką pętlę”. Jak widać brak wygranej Chrisa Froome’a nie przekreśla jego szans, choć z pewnością łatwo mu nie będzie:


Opublikowano

w

przez

Tagi: