fbpx

Loverove 09.06.2017

Piątkowe loverove, specjalnie dla Was:

1. The Secret Pro podsumowuje Giro

Długo wyczekiwany pamiętnik „tajemniczego zawodowca” blogującego dla cyclingtips. Jest o Giro, niebezpieczeństwach profesji kolarza i, a jakże, o kupie.

2. Wygrała, bo wstyd ;)

Katarzyna Niewiadoma opowiada o swojej wygranej na pierwszym etapie The Women’s Tour. Niby to z konferencji prasowej, ale atmosfera jakaś taka przyjazna :). Nasza zawodniczka ewidentnie ma talent nie tylko do kolarstwa!

3. Najtrudniejszy podjazd we Francji?

Dziś na trasie Criterium du Dauphine Mont du Chat, podjazd o długości 8,7km i średniej stromiźnie aż 10,3%. Brzmi brutalnie, czyż nie? Do tego ze szczytu „kociej góry” jest wymagający zjazd niemal wprost do mety (15,5km dalej). Co więcej. Mont du Chat znajdzie się na trasie 9. etapu tegorocznego Tour de France i choć tam do finiszu będzie nieco więcej (26km) to i tak może to być istotny test dla kolarzy walczących o żółtą koszulkę. Contador, Froome, Porte, Valverde czy Bardet będą testować stan przygotowania swojego i rywali. Zatem to etap z gatunku „zobacz koniecznie”. Peleton na podjeździe Mont du Chat będzie dziś mniej więcej między 15.20 a 16.10.

4. Boonen znów będzie się ścigał

https://www.instagram.com/p/BVDLnnXgEcl/

Tym razem nie na rowerze a samochodem. Belgijski kolarz znany był z zamiłowania do szybkiej jazdy i dobrych aut, teraz, gdy jest na sportowej emeryturze może poświęcić się swojemu hobby. Ma już stosowną licencję i za miesiąc weźmie udział w dwudziestopięciogodzinnym wyścigu replikami „garbusów” na znanym torze Spa Francorchamps.

5. „Flow State”, czyli prawie jakbym tam był

Ciekawie zrealizowane wideo, które skupia się na płynności jazdy oraz oddaniu pełni wrażeń i doznań dzięki montażowi i naturalnym odgłosom. Czyli taki jakby film przyrodniczy, tyle, że o rowerzyście.


Opublikowano

w

przez

Tagi: