fbpx

Loverove 08.05.2017

Podsumowanie, ciekawostki i wideo z trzeciego etapu Giro d’Italia oraz imprez rozgrywanych w Polsce. Loverove na poniedziałek, specjalnie dla Was:

1,5 kilowata

No dobrze, niespełna. 1483W to moc maksymalna, jaką osiągnął Fernando Gaviria na finiszu trzeciego etapu Giro d’Italia. Średnio na ostatnich 300m uzyskał 834W.

Co ciekawe, pokonany Giacomo Nizzolo średnią moc uzyskał wyższą, ale słabiej przyspieszył, przez co był wyraźnie wolniejszy. Sam sprint oraz skrót najważniejszych wydarzeń możecie obejrzeć poniżej:

2. Prosecco dnia

Wspomniany Gaviria był tak szczęśliwy z powodu swojego pierwszego w karierze wygranego etapu wielkiego touru, że zamiast wypić łyk prosecco, wylał je sobie na głowę. Cóż, młodość, dobrych manier 22 latek nabierze pewnie z czasem ;)

Tak czy inaczej, wraz z kolegami z drużyny świętował podczas kolacji:

Dobrze, że dziś dzień przerwy, bo dzięki temu zdobytą różową koszulkę utrzyma przez dzień dłużej. We wtorek na Etnie z pewnością ją straci.

3. Pechowcy dnia

Po pierwsze Andre Greipel:

Niemiec był jednym z nielicznych, który zareagował na atak grupy Quick Step. Gdy wiatr zmienił kierunek, kolarze belgijskiej grupy utworzyli wachlarz i rozerwali peleton. Niby wszyscy się tego spodziewali, ale Greipel był jednym z nielicznych, którzy zareagowali. Dołączył do ucieczki, ale kilka chwil później but wypiął mu się z pedału i Niemiec odpadł z czołówki. Coś jest ewidentnie nie tak, bo dzień wcześniej podczas sprintu podobny problem miał Caleb Ewan.

Szanse na dobre miejsce w klasyfikacji generalnej stracił Rohan Dennis. Australijczyk upadł w momencie, gdy na czele grupy zaczęło się poważne ściganie. Sam nie był w stanie odrobić czasu. W efekcie jest już ponad 5 minut za najważniejszymi rywalami.

4. Tymczasem w Polsce… Rutkiewicz wygrywa „Grody”

Trzydziestopięcioletni Marek Rutkiewicz (Wibatech 7R Fuji) po raz trzeci w karierze wygrał „CCC Tour – Grody Piastowskie”, etapówkę (kategoria UCI 2.2) rozgrywaną każdej wiosny na Dolnym Śląsku. Zwycięstwo zapewnił sobie na drugim, górzystym etapie z metą w Srebrnej Górze. Dzięki temu Rutkiewicz został rekordzistą pod względem zwycięstw w tej imprezie.

Skróty wideo z kolejnych etapów możecie zobaczyć na stronie TVP Wrocław klikając w linki:

  1. Złotoryja – Jawor (Filippo Fortin)
  2. Dzierżoniów – Srebrna Góra (Rutkiewicz)
  3.  Głogów – Polkowice (Alan Banaszek)

5. Kross Racing Team rządzi w Wałbrzychu

Bartek Wawak i Maja Włoszczowska byli najszybsi w wyścigach elity podczas drugiej eliminacji Pucharu Polski XCO a zarazem w wyścigu UCI C.2, „Górale na Start” rozgrywanym w Wałbrzychu. Poniżej znajdziecie krótkie wideo z widowiskowego „rock gardenu”:

Pełne wyniki znajdziecie TUTAJ. A jeśli interesuje Was, o co chodzi z kategoriami wyścigów UCI i co właściwie oznacza „C2”, wyjaśniam to w tym wpisie.

Warto też wspomnieć o wynikach Bikemaratonu w Polanicy, który był jedną z eliminacji do kadry na mistrzostwa świata w maratonie. Na klasycznej trasie najszybsi byli Adrian Brzózka i Anna Urban.


Opublikowano

w

przez

Tagi: