fbpx

Loverove 05.05.2017

Loverove na rozpoczynające się Giro d’Italia. Specjalnie dla Was:

1. Sto x sto

Sto zdjęć na setne Giro. Szkoda, że nie po jednym z każdego wyścigu, ale i tak w galerii cyclingnews znajdziecie wiele historycznych i wzruszających kadrów.

2. Złota Merida Vincenzo Nibalego

Setne Giro obrońca tytułu, zwycięzca z zeszłego roku, Vincenzo Nibali przejedzie na specjalnym rowerze. Merida, współsponsor tytularny grupy z Bahrajnu przygotowała dla Włocha model Scultura w specjalnym malowaniu. Detalom możecie przyjrzeć się na wideo GCN:

a jeszcze lepiej widać je na tych zdjęciach.

Na złotej banderoli, którą owinięta jest rama znajdują się nazwiska wszystkich, poprzednich zwycięzców Giro d’Italia. Piękna robota!

3. Gotowi do startu, choć nie wszyscy…

Zobaczcie, jak zespoły startujące w setnym Giro d’Italia zaprezentowały się podczas uroczystej prezentacji poprzedzającej wyścig. Znalazło się miejsce także dla Stefano Pirazziego i Nicoli Ruffoniego, którzy przyłapani na dopingu kilka dni wcześniej zostali wykluczeni z rywalizacji.

4. Flaga Sardynii

Giro rozpoczyna się na wyspie Sardynia. Przy trasie będzie więc można obserwować fanów powiewających lokalnymi flagami.

Flag of the Italian region Sardinia.svg
By Angelus(talk) – Praca własna, oparta o: [1] & [2], CC BY-SA 3.0, Link

Na symbolu tego regionu autonomicznego znajdziemy cztery głowy Maurów, których, zgodnie z tradycją, atak odparto w 1017r.

Bandera nacionalista sarda.svg
By MutxamelPraca własna, Domena publiczna, Link

Co ciekawe, poprzednią wersję flagi (używaną do 1999r) z głowami zwróconymi w lewo i z opaską zasłaniającą oczy, jak często w takich przypadkach, przywłaszczyli sobie lokalni nacjonaliści.

 

Flag of Corsica.svg
By Patricia.fidiPraca własna, CC0, Link

Głowa Maura jest również emblematem pobliskiej, lecz należącej do Francji, Korsyki.


Opublikowano

w

przez

Tagi: