fbpx

Loverove 19.04.2017

Loverove na środę z zapowiedzią Walońskiej Strzały i dobrym zestawem newsów:

1. Koszulka dnia

Cyklamenowa koszulka najlepszego sprintera powraca do peletonu Giro d’Italia. Symbol lidera klasyfikacji punktowej włoskiego touru był w tym kolorze w latach 1970-2009. Wcześniej (1967-69) i później (2010-16) używano barwy czerwonej

Na jubileuszowe, setne Giro przygotowano powrót cyklamenu. Sponsorem koszulki i klasyfikacji będzie włoska marka kawy, wspierająca również zawodową grupę Treka, czyli Segafredo. Fani „coffee ride’ów” będą wniebowzięci.

2. Jak wymawiać „Mur de Huy”?

Dziś Walońska Strzała, wyścig, który choć w całości górzysty, tradycyjnie rozstrzyga się na finałowym podjeździe, nazywanym „Murem” w miejscowości Huy, położonej w walońskiej prowincji Liege. Jak możecie się dowiedzieć z tego tekstu w Walonii mówi się po francusku. W związku z tym, „Mur de Huy”, wymawia się właśnie w ten sposób. Posłuchajcie sami:

A co do samego wyścigu, to w tym roku trasa ma 204,5km, przewidywana godzina finiszu to ok. 16.20-16.55.

Transmisja na żywo w Eurosporcie od 14.30. W peletonie m.in. Michał Kwiatkowski i Rafał Majka, zabraknie kontuzjowanego Philippe’a Gilberta a o piąty triumf będzie się starał Alejandro Valverde, który już teraz jest rekordzistą pod względem zwycięstw:

Wcześniej rywalizować będą panie (120km, finisz między 14.50 a 15.20), wśród nich Katarzyna Niewiadoma.

3. Lang Team zaprasza do Warszawy

Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe w Warszawie to raczej rozgrzewka przed sezonem długodystansowych maratonów mtb, ale jeśli ktoś lubi szybkie tempo i jazdę w peletonie, to jest to propozycja dla niego. Plus do tego wysoki standard organizacyjny charakterystyczny dla imprez organizowanych przez ekipę Czesława Langa. Wideo zapowiedź możecie zobaczyć poniżej:

A więcej informacji o imprezie, która zostanie rozegrana w tę sobotę, 22.04 znajdziecie na stronie: http://www.viennalifemaraton.pl/maraton-warszawa/

4. Nowy vloger na horyzoncie

Kamil Dziedzic, który koordynował Puchar Polski XCO, obecnie jest członkiem Komisji Masters przy PZKol a także, co chyba najważniejsze, prowadzi drużynę Mitutoyo AZS Wratislavia MTB TEAM niedawno rozpoczął produkcję rowerowego wideo. Relacjonuje na nim starty drużyny Mitutoyo a także komentuje wyścigi, w których jego team oraz on sam startuje. Zobaczcie relację z Pucharu Polski XCO w Białymstoku. A jeśli się Wam spodoba, to zasubskrybujcie na youtube kanał mtbWRO. 


Opublikowano

w

przez

Tagi: