fbpx

Loverove 27.02.2017

Poniedziałkowe loverove z dobrym zestawem newsów. Zaczynamy nowy tydzień i nowy sezon!

1. Szymon Sajnok wygrywa Puchar Świata w Omnium!

Ostatnia runda Pucharu Świata w Los Angeles przyniosła dobre wyniki polskich torowców. Szymon Sajnok wygrał ostatnią eliminację a tym samym klasyfikację generalną w wieloboju, czyli Omnium. W tym sezonie Omnium zmieniło swój charakter i skupia się na wyścigach 'wytrzymałościowych’. Krótko mówiąc, to taka szosa pod dachem.

Sajnok to rocznik (zaledwie) 1997, nie ma (jeszcze) nawet hasła na polskiej wikipedii, ale wiele wskazuje na to, że rodzi nam się zawodnik dużego formatu, mimo, że na co dzień reprezentuje barwy dość egzotycznego teamu, zarejestrowanego na Tajwanie Attaque Team Gusto.

Trzecie miejsce w „generalce” zajęła drużyna kobiet w wyścigu na dochodzenie a Kamil Kuczyński był drugi w sprincie. Imprezą docelową są mistrzostwa świata, które zostaną rozegrane w Hong Kongu między 12 a 16 kwietnia.

2. Bartek Wawak dobrze zaczyna sezon!

Czwarte miejsce w „generalce” Cyprus Sunshine Cup a po drodze 5, 3, 2 i 10. miejsce. Wygrał Jaroslav Kulhavy a ósmy był kolejny reprezentant Krossa, Fabian Giger.

A o tym, jak trenuje Bartek Wawak i jakie jest jego podejście do kolarstwa możecie przeczytać w wywiadzie, który przeprowadziłem z nim kilka tygodni temu:

3. Co przetną tarcze?

Ten eksperyment wart jest mniej więcej tyle samo, co obawy przed „morderczymi dyskami”. Ale daje do myślenia:

4. Menel weekendu

Peter Sagan w koszulce mistrza świata zajął drugie miejsce w Omloop Het Nieuwsblad i wygrał Kuurne-Burkesla-Kuurne. A i tak, jeśli nie wygra Strade Bianche, Mediolan-Sanremo, Gandawa Wevelgem lub Ronde van Vlaanderen jego wiosna będzie uważana za straconą.

Sagan, jak to Sagan stał się sławny nie dzięki wynikom sportowym a wywiadowi, jakiego udzielił dziennikarzowi telewizji Sporza. Pewnie już widzieliście, ale w tym miejscu trzeba zacytować:

I teraz pytanie, czy Sagan był zmęczony po ciężkim klasyku, czy, w swoim stylu stwierdził, że sprowokuje dyskusję na temat tego, jaką bzdurą są powyścigowe wywiady. Tak czy inaczej, trzyma styl!