fbpx

Loverove 24.02.2017

Loverove na piątek z fajnym zestawem do przeglądnięcia w czasie przerwy na kawkę :)

1. Festiwal singletracków

Budowane trasy mtb typu „singletrack” to trochę jak narty carvingowe dla narciarzy zjazdowych. Nie ma się więc co dziwić, że kolejne miejscówki wyrastają jak grzyby po deszczu. Michał Lallik z 1enduro zebrał informacje o polskich singlach: istniejących i planowanych. Dobra robota!

2. Dariusz Miłek czwartym najbogatszym Polakiem

Wieloletni mecenas polskiego kolarstwa: zarówno grupy zawodowej CCC Sprandi Polkowice jak i Polskiego Związku Kolarskiego, Dariusz Miłek w tym roku znajduje się na czwartym miejscu listy najbogatszych Polaków z majątkiem szacowanym na 4,8 miliarda złotych. Od ubiegłego sezonu wzbogacił się aż o 36%. Ciekawe, jaką część tego zysku zawdzięcza sponsorowaniu sportu rowerowego?

3. Zabójcze tarcze

Kontrowersji wokół hamulców tarczowych w zawodowym peletonie ciąg dalszy. Na pierwszym etapie Abu Dhabi Tour doszło do kraksy, w której kontakt z rowerem Marcela Kittela miał Owain Doull.

Walijczyk uważa, że obrażenia, których doznał oraz uszkodzenia butów i koszulki zostały spowodowane przez tarcze hamulcowe z roweru niemieckiego sprintera:

4. Pies dnia

Z wyglądu i usposobienia to prawdopodobnie Jack Russel Terrier. Najważniejsze są jednak dwa elementy: bardzo kocha swojego pana a i jazdą na rowerze nie pogardzi ;)


Opublikowano

w

przez