fbpx

Loverove 17.10.2016

Nowy tydzień zaczynamy od podsumowania mistrzostw  świata. Wideo, statystyki, Polacy i przede wszystkim on. PETER SAGAN!

1. Dwa ataki zrobiły wyścig

Jedno rozerwanie peletonu na wietrze i odczepienie przez Belgów większości peletonu, jeden skok Holendra Toma Leezera 2km przed metą i genialny finisz Petera Sagana. 5h40′ jazdy w upale sprowadza się do jednego zdania i dwóch minut skrótu wideo. Wystarczy ;) Jeśli nie oglądaliście relacji, poniżej wyścig ze startu wspólnego UCI Doha 2016 w odpowiednim wymiarze:

2. Liczby Petera Sagana

Urodzony 26. stycznia 1990r. VO2max 83 u progu kariery, tętno spoczynkowe 37, 89 zwycięstw, 72 drugie miejsce. Dwa tytuły mistrza świata zawodowców. Zobaczcie sami:

Jedno piwo wypite w Katarze, kraju objętym prohibicją ;)

https://twitter.com/TommySingo/status/787685180639248384

I sława wśród filatelistów:

https://www.instagram.com/p/BGbbgjLEcoX/

3. Jak pogodzić się z porażką?

Z pewnością nie tak jak John Degenkolb, który sfrustrowany po tym, jak niemiecką ekipę „odczepili” Belgowie jedyne, co mógł zrobić to oblać rywala płynem z bidonu:

4. Dobre mistrzostwa reprezentacji Polski

Choć w wyścigu elity mężczyzn do mety dojechał tylko Maciej Bodnar (w drugiej grupie, na 40. miejscu), podsumowanie katarskiego występu naszej ekipy wypada całkiem dobrze.

Bodnar był 4. w jeździe indywidualnej na czas a Katarzyna Pawłowska 9. Z kolei w wyścigu ze startu wspólnego polska mistrzyni wyścigów torowych była 13 a juniorka Karolina Perekitko 4. Do tego Nikola Różyńska, również w juniorkach była 12. a wśród młodzieżowców Alan Banaszek 10. Dokładając jeszcze 14. lokatę Marcina Białobłockiego w czasówce można powiedzieć, że było więcej niż nieźle, przynajmniej jeśli chodzi o wyniki wyrażane stricte statystycznie.


Opublikowano

w

przez

Tagi: