fbpx

Loverove 13.09.2016

Wtorkowe loverove specjalnie dla Was:

1. Rower dnia

Tour of Britain był ostatnim wyścigiem szosowym w karierze Bradleya Wigginsa. Zawodnik, którego można nazwać „kolarzem XXIw” ze względu nie tylko na sukcesy, ale i sporą wszechstronność, w swoim pożegnaniu z peletonem jechał na specjalnie przygotowanym modelu Pinarello Dogma F8. Więcej zdjęć i informacji o tym wyjątkowym sprzęcie znajdziecie tutaj. 

2. Kuriozum dnia

Były już próby łączenia idei szytki z ideą opony i połączenia zalet obu tych rozwiazań, zazwyczaj kończyło się głównie na połączeniu wad. Kolejne podejście do tematu podejmuje firma Innova Tire, która proponuje coś pomiędzy szytką a górską oponą tubeless. Zaletą systemu ma być możliwość montownia nawet na obręczach nieprzystosowanych do opon bezdętkowych. Patrząc na zdjęcia, cóż, wygląda słabo.

innova

Jeśli jednak chcecie dowiedzieć się więcej, zaglądnijcie na stronę http://www.innovatires.com/ad_itt_1.php

3. Na przełaj przez pola

https://www.youtube.com/watch?v=6YWpxzu066U

Sezon MTB i szosowy jeszcze się nie skończyły a już za rogiem czają się przełaje. Na stronie PZKol, jak na PZKol całkiem sprawnie i z sensownym wyprzedzeniem, możecie znaleźć KALENDARZ oraz INFORMACJE DOTYCZĄCE ZASAD ROZGRYWANIA WYŚCIGÓW obowiązujące w sezonie 2016/17. W polskim kalendarzu znajdziecie aż 23 imprezy, jest też jeszcze kilka wolnych terminów do zagospodarowania. Największą zmianą w stosunku do lat poprzednich jest obowiązek startu na rowerach cyclocrossowych w kategoriach Juniorka Młodsza i Junior Młodszy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: