fbpx

Loverove 02.09.2016

Dobre wiadomości z kobiecego peletonu, innowacje na targach Eurobike oraz najbardziej nietypowe nagrody, jakie można wygrać w zawodowym kolarstwie. Loverove – codzienny przegląd rowerowych newsów dziś w wyjątkowo zacnym wydaniu :)

1. Kobiety > Mężczyźni

Po sukcesach Eugenii Bujak przyszła pora na Katarzynę Niewiadomą i Katarzynę Pawłowską.

Ta pierwsza wygrała etap Boels Rental Ladies Tour i na półmetku rywalizacji (wyścig kończy się w niedzielę) jest szósta w klasyfikacji generalnej. Impreza ma kategorię 2.1, czyli drugą, najwyższą w damskim ściganiu. Z kolei Katarzyna Pawłowska zwycięstwem zainaugurowała start w Tour de l’Ardeche (kat. 2.2), który w sumie będzie składał się z siedmiu etapów.

Jest moc!

A Katarzyna Niewiadoma dzieli się swoimi wspomnieniami z ostatnich wyścigów na stronie UCI. Tak jak w ostatnich dniach polskie kolarki > polscy kolarze, tak zdecydowanie UCI > PZKol ;).

2. Innowacje na Euro Bike

Spodenki dopasowane do tego, jak gibki jest kolarz, kaski o dziwnym designie, dużo elektroniki i niezawodny Mario Cipollini, który na fali „mody” na motodoping oferuje rower z „ukrytym” silnikiem. Tak stylowego e-bike’a jeszcze nie widzieliście! Cały przegląd znajdziecie tutaj, w zestawieniu Cyclingtips. 

https://www.instagram.com/p/BJzzferAfEn/

A co najbardziej przykuwa Waszą uwagę?

3. Łosoś dnia

Na jednej z górskich premii rozgrywanego właśnie Tour des Fjords Roger Kluge wygrał… łososie. A dokładnie 500kg tych ryb. Zobaczcie, jakie inne, nietypowe nagrody można zgarnąć w zawodowym kolarstwie. 

 


Opublikowano

w

przez