fbpx
loverove

Loverove 02.09.2016

Dobre wiadomości z kobiecego peletonu, innowacje na targach Eurobike oraz najbardziej nietypowe nagrody, jakie można wygrać w zawodowym kolarstwie. Loverove – codzienny przegląd rowerowych newsów dziś w wyjątkowo zacnym wydaniu :)

1. Kobiety > Mężczyźni

Po sukcesach Eugenii Bujak przyszła pora na Katarzynę Niewiadomą i Katarzynę Pawłowską.

Ta pierwsza wygrała etap Boels Rental Ladies Tour i na półmetku rywalizacji (wyścig kończy się w niedzielę) jest szósta w klasyfikacji generalnej. Impreza ma kategorię 2.1, czyli drugą, najwyższą w damskim ściganiu. Z kolei Katarzyna Pawłowska zwycięstwem zainaugurowała start w Tour de l’Ardeche (kat. 2.2), który w sumie będzie składał się z siedmiu etapów.

Jest moc!

A Katarzyna Niewiadoma dzieli się swoimi wspomnieniami z ostatnich wyścigów na stronie UCI. Tak jak w ostatnich dniach polskie kolarki > polscy kolarze, tak zdecydowanie UCI > PZKol ;).

2. Innowacje na Euro Bike

Spodenki dopasowane do tego, jak gibki jest kolarz, kaski o dziwnym designie, dużo elektroniki i niezawodny Mario Cipollini, który na fali „mody” na motodoping oferuje rower z „ukrytym” silnikiem. Tak stylowego e-bike’a jeszcze nie widzieliście! Cały przegląd znajdziecie tutaj, w zestawieniu Cyclingtips. 

A co najbardziej przykuwa Waszą uwagę?

3. Łosoś dnia

Na jednej z górskich premii rozgrywanego właśnie Tour des Fjords Roger Kluge wygrał… łososie. A dokładnie 500kg tych ryb. Zobaczcie, jakie inne, nietypowe nagrody można zgarnąć w zawodowym kolarstwie. 

 

Related posts
HerosiIn sportKlasyki

Top 6 zwycięstw Katarzyny Niewiadomej

Jeśli ktoś zapyta was o najlepszych polskich kolarzy szosowych, jednym tchem obok Michała Kwiatkowskiego i Rafała Majki powinniście wymieniać Katarzynę Niewiadomą. A kto wie, może już wkrótce nie tylko obok, ale w pierwszej kolejności. Zawodniczka…
Read more
In mind

Kolarskie szowinistyczne świnie

Reakcje na każdą, najmniejszą nawet kontrowersję związaną z traktowaniem kobiet w kolarstwie pokazuje, jak bardzo jesteśmy konserwatywnym i patriarchalnym środowiskiem. Bieżące wydarzenia: kryzysik w mediach społecznościowych z udziałem lokalnego blogera i spora afera związana z…
Read more
In sport

La Course? Fajne to ściganie kobiet

Jeśli oglądaliście La Course z metą na przełęczy Izoard to wiecie. Jeśli nie, to Wam powiem. Kobiece wyścigi są całkiem ciekawe, o ile interesuje Was kolarstwo jako takie a nie tylko sportowi celebryci. Kilka słów…
Read more