fbpx

Loverove 22.07.2016

Po wczorajszych przygodach z serwerem oraz usłyszeniu SOA#1*, i paru drobnych poprawkach dziś powinno być wyraźnie lepiej z dostępem do strony. Zatem nie ma na co czekać, tylko ruszać z kolejnym loverove :)

1. Najpierw galeria z czasówki

Chris Froome wygrał górską jazdę indywidualną w Megeve. Pół minuty przewagi nad Porte i Aru oraz 44′ nad Bardetem to jednak nie nokaut. Tak czy inaczej, skupmy się na tym, co najważnijesze, czyli na pięknie kolarstwa jako takiego. Galeria z czasówki, z Alpami w tle już na Was czeka. 

2. Piękno Touru od Stravy

Jakby tego było mało, w idealnym momencie, bo tuż przed weekendem, Strava dostarcza nam trzecią część swojego fotoreportażu z Touru. To wyraźnie wydłuża przerwę na kawę ;)

3.  Jak znaleźć bike-life balance?

Jak połączyć trening z tak nieistotnymi sprawami jak „normalne życie” i praca? Poradnik od Global Cycling Network może Wam w tym pomóc:

4. Plan na dziś

18. etap Tour de France. Rafał Majka może czuć się zmęczony wieloma godzinami spędzonymi w ucieczkach. Ale ponieważ Chris Froome ma już swoje zwycięstwo etapowe, niewykluczone, że kolejna śmiała akcja jest możliwa. Tym bardziej, że nasz góral potrzebuje jeszcze paru punktów, by zapewnić sobie wygraną w walce o koszulkę w grochy. etap18

Dziś na kolarzy czeka „tylko” 146km, za to ok. 4000m przewyższenia! Na zawiąznie ucieczki nie będzie jednak wiele czasu. Do pokonania cztery premiowane podjazdy oraz trochę terenu prowadzącego pod górę, gdzie nie będą przyznawane punkty.

mont-blanc bisane

Kluczowe dla losów etapu powinno być wzniesienie: Bisanne (12,4km, 8,5%, kilka momentów jest bardziej stromych niż te znane z innych etapów Touru) oraz podjazd prowadzący do mety w Saint Gervais Le Bettex (9,8km, 8%). To niby dojazd do stacji narciarskiej, ale u pondóża kolarze jadą boczną drogą na skróty, więc pierwsze kilometry podetną im nogi stromiznami rzędu 13-10%!

Co ważne, dzisiejszy etap będzie w Eurosporcie pokazywany w całości. Początek transmisji już o 11.15!

5. To zdecydowanie zaburza balans

Wyścigi dwudziestoczterogodzinne to wyzwanie dla szczególnego typu ludzi. U nas taki „event” organizuje Zamana Group. Doba przed startem to pewnie nie jest najlepszy moment na decyzję o udziale w takiej imprezie, ale kto wie…

24h_plakat_318x480

Informacja Prasowa Organizatora:
Zamana Group zaprasza na jedyną w swoim rodzaju imprezę! Weź udział w
wyścigu 24h, w którym zawodnicy walczą głównie ze swoimi słabościami. Zadanie jest proste ? przejechać jak największy dystans w ciągu jednej doby!

Zabawa odbywa się na kilkunastokilometrowej pętli, a do zwycięstwa liczy się suma przejechanych okrążeń. Można mierzyć się z tym wyzwaniem samemu, w parze lub drużynowo. Ważne jest nie tylko przygotowanie, ale również strategia walki. Nie bez znaczenia będzie wsparcie kibiców, rodziny czy przyjaciół, którzy swoją obecnością, wspierają, dopingują i pomagają, tworząc często profesjonalne zaplecze dla naszych maratończyków.

Wyścig dla każdego!

To zawody przeznaczone zarówno dla wytrwałych kolarzy jak i dla amatorów. Można startować w kilku kategoriach. Solo (jazda indywidualna), Duo (jazda w parach) oraz Quatro (zespoły czteroosobowe). W tym roku zawodnicy będą mogli rywalizować także w czasie 12h na takich samych zasadach jak w wariancie pełnym dwudziestoczterogodzinnym.

Nowa lokalizacja i nowa trasa!

Tegoroczna edycja odbędzie się w nowym miejscu. Zapraszamy do gminy Zagnańsk, która leży w województwie świętokrzyskim, w otulinie Suchedniowsko-Oblęgorskiego Parku Krajobrazowego. W okolicy znajduje się, aż pięć szlaków turystycznych, trzy ścieżki dydaktyczne, dwie trasy rowerowe, szlak konny Górskiej Turystyki Jeździeckiej, wewnętrzna sieć ścieżek rowerowych i największa oraz najbardziej znana atrakcja gminy Zagnańsk, czyli wiekowy dąb Bartek, który od dziesięcioleci przyciąga rzesze turystów z całej Polski.

Ta impreza uzależnia! Sprawdź się sam lub z przyjaciółmi. Zapisy na stronie www.mazovia24h.pl

PROGRAM ZAWODÓW

Piątek (22.07.2016):
godz. 18.00 – 20.00 zapisy w Biurze Zawodów

Sobota (23.07.2016):
godz. 8.00 – 11.00 zapisy w Biurze Zawodów
godz. 12.00 – start maratonu
godz. 20.00 – ognisko
godz. 24.00 – zamkniecie trasy maratonu dla zawodników startujących przez 12 godzin

Niedziela (24.07.2016):
godz. 1.00 – dekoracja zwycięzców startujących przez 12 godzin
godz. 12.00 – zamknięcie trasy maratonu dla zawodników startujących przez 24 godziny
godz. 13.00 – dekoracja zwycięzców startujących przez 24 godziny

 

 

*Standardowa Odpowiedź Administratora nr 1: „U mnie działa”


Opublikowano

w

przez

Tagi: