fbpx
loverove

Loverove 21.07.2015

Wtorkowe loverove pod znakiem kraksy, mocy i pieniędzy:

1. Słup dnia

Zjazdy z Col de Manse po raz kolejny sprawiły sporo problemów kolarzom. Tym razem z trasy wypadł Geraint Thomas. Na jednym z zakrętów Brytyjczyk zderzył się z Warrenem Barguilem i uderzył w słup. Na szczęście nic złegp mu się nie stało!

Terrible looking crash for Sky’s Geraint Thomas #sbstdfTerrible looking crash for Sky’s Geraint Thomas but he managed to finish well. #sbstdf

Posted by SBS Cycling Central on Monday, 20 July 2015

2. Prześwietlony Thibaut Pinot

Francuz to jeden z najlepszych kolarzy etapowych młodego pokolenia, choć w tegorocznej Wielkiej Pętli idzie mu nienajlepiej. Rok temu był jednak trzeci w końcowej klasyfikacji a w sezonie 2015 prawie wygrał wygrał Tour de Suisse. Dla fanów pomiaru mocy oraz tych, którzy śledzą rezultaty zawodowców w kontekście ewentualnego dopingu, tutaj znajdziecie szczegółowe dane Pinota:  generowaną moc, stosunek W/kg i wiele innych (np. to, że rocznie przejeżdża ponad 29 tysięcy kilometrów!)

pinot-power

3. Kto zarabia na tourze?

Po drugiej części wyścigu tak prezentuje się „lista płac” tegorocznej Wielkiej Pętli. Jak widać Peter Sagan może i nie wygrał etapu, ale jego regularność w połączeniu z błyskiem Rafała Majki i solidnością Alberto Contadora daje ekipie Tinkoff-Saxo prowadzenie przy kasie: