fbpx

Żarcik kosmonaucik

Jeśli spędzasz 300 dni poza domem, przejeżdżasz 25tysięcy kilometrów rocznie w upale, różnych rodzajach burz, trąbach powietrznych i tym podobnych atrakcjach, musisz być śmiertelnie poważnym człowiekiem. Będąc kolarzem-amatorem, trenując de facto wyrabiasz drugi etat, zatem zwyczajnie nie masz siły, by robić sobie jaja.

Tymczasem wśród kolarzy znajdziemy całkiem sporo otwartych i zrelaksowanych ludzi o specyficznym, ale zdecydowanym poczuciu humoru. Najbardziej znanym żartownisiem jest ostatnio Adam Hansen. Australijczyk mieszkający na Słowacji słynie z kolekcjonowania startów w wielkich tourach, potrafi skutecznie uciekać oraz pomagać swoim kolegom. Bycie poważnym profesjonalistą nie przeszkadza mu w znajdowaniu chwil rozrywki nawet na najtrudniejszych podjazdach.

W tym momencie trudno nie wspomnieć Mario Cipolliniego, który był największą z gwiazd a przy tym nieustająco rozbawiał i prowokował swoimi, niestandardowymi zachowaniami.

Swoje trzy grosze do tematu kolarskich śmieszków dodaje często Peter Sagan, choć akurat jego niektóre wyczyny spotykają się z powszechną krytyką, by przypomnieć incydent z hostessą na podium wyścigu E3 Harelbeke.

Tegoroczny Prima Aprilis kolarze uczcili z należytą godnością. Fabian Cancellara wspólnie z Trekiem wypuścił pefrumy „Monument”, dzięki którym będziesz pachnieć jak zwycięzca:

Oleg Tinkow ogłosił, że w miejsce zwolnionego Bjarne Riisa zatrudnił Lance’a Armstronga:

https://twitter.com/olegtinkov/status/583152826743975936

Andre Greipel zapowiedział pobicie rekordu w jeździe godzinnej, ale na tandemie:

A Eurosport Polska, skoro musiał oddać Dariusza Baranowskiego do centrali:

 

Gratulacje Darku! Posted by Kolarstwo w Eurosporcie on Wednesday, 1 April 2015
Postanowił bardziej promować rodzime kolarstwo: https://twitter.com/Kol_w_Eurosport/status/583176177302540288 Pytanie tylko, jak "Ryba" pogodzi obowiązki eksperta zastępującego Grega Lemonda z planami zawojowania hiszpańskiej Vuelty wraz z teamem Active Jet. https://twitter.com/BaranowskiDarek/status/583208159071879168


Opublikowano

w

przez

Tagi: