fbpx

L?verove 20.08.2014

Szczerze mówiąc, byłem przekonany, że od dziś będzie zalew materiałów związanych z hiszpańską Vueltą. A tu nic. Zatem trzeba sobie jakoś radzić :)

1. Polska z największą możliwą drużyną na szosowych MŚ

Dziewięciu zawodników w biało-czerwonych strojach będzie rywalizowało o tęczową koszulkę pod koniec września w Hiszpańskiej Ponferradzie. Brzmi mocarstwowo, ale z drugiej strony to zasługa tylko trzech kolarzy punktujących w World Tourze: Kwiatkowskiego, Majki i Niemca.

2. Transferowa karuzela

Ivan Basso wraca pod czułe skrzydła Bjarne Riisa: podpisał kontrakt z grupą Tinkoff-Saxo. Czy zobaczymy powrót do formy utytułowanego weterana? Z Rosyjsko-Duńską drużyną współpracę przedłuża także Michael Rogers. Biorąc pod uwagę wcześniejsze pozyskanie Petera Sagana oraz obecność Alberto Contadora i Rafała Majki, będzie to prawdziwy dream, team. Tymczasem Alejandro Valverde może pożegnać się z Movistarem! Z kolei Nino Schurter, choć w tym roku stratował w Tour de Romandie i Tour de Suisse dla Orica Greenedge, zaprzecza, że chce związać się na stałe z szosą. Przynajmniej do Igrzysk w Rio.

3. Kolarskie retro grafiki

Zeitgeist Images to strona Marka Fairhursta, który przygotowuje ilustracje i plakaty o tematyce kolarskiej inspirowane stylem art deco.

4. Miejskie rowery dyskryminują leworęcznych

Gdzie indziej, jeśli nie w Krakowie?


Opublikowano

w

przez

Tagi: