fbpx
natemat.pl

NaTemat zmian

Musiałem zebrać siły. Niespełna rok po założeniu bloga zmieniam platformę. Od dziś moje komentarze będę publikował w ramach nowego portalu NaTemat.pl. Cel? Nieustająco ten sam.

Tak zupełnie szczerze, dopiero niezależna działalność w ramach własnego projektu dała mi poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie dlatego, że funkcjonuję samodzielnie. Współczesne media są bardzo daleko od „dziennikarstwa” i, realnie rzecz ujmując, dają bardzo niewiele wolności wypowiedzi. Forma bardziej prywatna i osobista wolność tę przywraca.

Poszukiwanie kontekstów, powiązań, stawianie śmiałych tez, zadawanie niewygodnych pytań. Konfrontacja własnych przekonań z opinią innych. A przede wszystkim szansa na indywidualną selekcję wagi wydarzeń. To spora odmiana od standardowego przetwarzania newsów. Relacjonowanie Tour of Qatar, bo organizuje go ASO i startuje tam Tom Boonen jest bez sensu. Galeria 100 zdjęć z wyścigu w miejscowości N motywowana stopką sponsorską to wstyd. Przeklejona informacja prasowa promowana na sliderze, ponieważ „event” ma wymyślony przez organizatora, nie korespondujący z rzeczywistością, hipotetyczny prestiż jest zwyczajnie przykra.

Korzystając z możliwości, jakie daje nowy projekt Tomasza Lisa chcę kontynuować i rozwijać to, co zacząłem w kwietniu zeszłego roku. Mam nadzieję uważnie śledzić scenę kolarską i outdoorową, uczestniczyć, komentować, łączyć fakty, zadawać pytania. Liczę też na to, że kontakt z bardziej „casualowym” odbiorcą pomoże mi zyskać szersze spojrzenie na omawiane tematy i dostarczy nowych inspiracji.

Zapraszam do odwiedzania marektyniec.natemat.pl.

xouted.com zostaje, będę rozwijał stronę w kierunku szerszego prezentowania omawianych tematów, w formie – nazwijmy to – magazynowej. Zapraszam również na facebooka, zarówno jako feed z bloga i magazynu, ale też źródło dodatkowych informacji i komentarzy.

Related posts
In sport

Porozmawiajmy o bezpieczeństwie kolarzy

Pierwszy etap Tour de Pologne 2020 zakończony drastyczną kraksą z udziałem Dylana Groenewegena, Fabio Jakobsena i innych kolarzy pokazał, jak bardzo nie potrafimy rozmawiać o takich sytuacjach.
Read more
In sport

Czy Ineos Grenadier zmieni kolarstwo?

Wykorzystanie drużyny kolarskiej do promocji nowej marki samochodu to ciekawe ćwiczenie, które zaplanował sobie koncern Ineos. Czy sponsor, który faktycznie chce coś zareklamować przy pomocy największych gwiazd pomoże zmienić ten sport?
Read more
Bez kategoriiIn mindIn sport

Co zmienić w pro kolarstwie?

Jaka będzie przyszłość kolarstwa zawodowego po pandemii koronawirusa i kryzysie ekonomicznym?
Read more