fbpx

NaTemat zmian

Musiałem zebrać siły. Niespełna rok po założeniu bloga zmieniam platformę. Od dziś moje komentarze będę publikował w ramach nowego portalu NaTemat.pl. Cel? Nieustająco ten sam.

Tak zupełnie szczerze, dopiero niezależna działalność w ramach własnego projektu dała mi poczucie satysfakcji z wykonywanej pracy. Nie dlatego, że funkcjonuję samodzielnie. Współczesne media są bardzo daleko od „dziennikarstwa” i, realnie rzecz ujmując, dają bardzo niewiele wolności wypowiedzi. Forma bardziej prywatna i osobista wolność tę przywraca.

Poszukiwanie kontekstów, powiązań, stawianie śmiałych tez, zadawanie niewygodnych pytań. Konfrontacja własnych przekonań z opinią innych. A przede wszystkim szansa na indywidualną selekcję wagi wydarzeń. To spora odmiana od standardowego przetwarzania newsów. Relacjonowanie Tour of Qatar, bo organizuje go ASO i startuje tam Tom Boonen jest bez sensu. Galeria 100 zdjęć z wyścigu w miejscowości N motywowana stopką sponsorską to wstyd. Przeklejona informacja prasowa promowana na sliderze, ponieważ „event” ma wymyślony przez organizatora, nie korespondujący z rzeczywistością, hipotetyczny prestiż jest zwyczajnie przykra.

Korzystając z możliwości, jakie daje nowy projekt Tomasza Lisa chcę kontynuować i rozwijać to, co zacząłem w kwietniu zeszłego roku. Mam nadzieję uważnie śledzić scenę kolarską i outdoorową, uczestniczyć, komentować, łączyć fakty, zadawać pytania. Liczę też na to, że kontakt z bardziej „casualowym” odbiorcą pomoże mi zyskać szersze spojrzenie na omawiane tematy i dostarczy nowych inspiracji.

Zapraszam do odwiedzania marektyniec.natemat.pl.

xouted.com zostaje, będę rozwijał stronę w kierunku szerszego prezentowania omawianych tematów, w formie – nazwijmy to – magazynowej. Zapraszam również na facebooka, zarówno jako feed z bloga i magazynu, ale też źródło dodatkowych informacji i komentarzy.


Opublikowano

w

przez

Tagi: