fbpx
loverove

Długo wyczekiwany dzień

Kolarstwo wróciło! Choć nie wiem jak na dłuższą metę wyścigi będą rozgrywane w trawionej pandemią Europie, obejrzeliśmy świetne ściganie podczas Strade Bianche. I tym powinniśmy się cieszyć.

Skróty i komentarze

Jeśli przegapiliście świetne ściganie na białych drogach, bo w tym czasie sami jeździliście na rowerze albo Eurosport Player nie wydalał pod naporem wygłodniałej kolarskich wrażeń widowni możecie obejrzeć skróty:

Strade Bianche 2020 mężczyzn
Strade Bianche 2020 kobiet

Zapraszam także do obejrzenia mojego komentarza nagranego wkrótce po wyścigu. Tak jak w zeszłym sezonie planuję przygotowywać dla Was takie krótkie podsumowania, zachęcam więc do subskrybowania mojego małego kanału na youtube.

Pył i skwar na białych drogach

Czyli niezastąpiona galeria Cyclingtips. W zestawie znajdziecie selekcję kadrów agencyjnych a także od uznanych artystów kolarskiej fotografii. Wszyscy na to czekaliśmy, bo zdjęcia często oddają więcej niż godziny wideo. Cała galeria dostępna jest tutaj.

Dane anegdotyczne

Velon.cc prezentuje atrakcyjne infografiki z mocami generowanymi przez wybranych zawodników na wybranych fragmentach wyścigu. Atak Van Aerta miał przynieść imponujące 595W przez ok 1,5′ (przy deklarowanej masie ciała kolarza 77kg to imponujące 7,7W/kg). Z kolei Greg van Avermaet najbardziej znany sektor szutrowy, Monte Sante Marie, liczący 11,5km przejechał w 23’25” ze średnią mocą 330W (a trzeba pamiętać, że jest tam sporo zjazdów!). Wszystkie infografiki znajdziecie TUTAJ.

Strade Bianche na Stravie

Najwyżej sklasyfikowanym zawodnikiem, który publicznie udostępnił swoje dane na Stravie był Diego Rosa. Włoch z Arkea Samsic zajął 10. miejsce ze stratą 7’45” do Van Aerta. Była to największa strata kolarza zamykającego pierwszą dziesiątkę w historii wyścigu.

Diego Rosa podczas Strade Bianche 2020 uzyskał średnią moc 239W
Najlepsze rezultaty na Stravie na segmencie Monte Sante Marie. Możemy porównać dane z Velon.cc z realnymi wartościami.

Trzy lata czekania

Wout van Aert celował w wygranie Strade Bianche niemal od początku swojej kariery szosowej. W 2018r przegrał z kurczami, które dosłownie zrzuciły go z roweru:

W 2019r bezkonkurencyjny był Julian Alaphilippe

By wreszcie w 2020r, w wyjątkowym sezonie pandemii sięgnąć po zwycięstwo w wielkim stylu. Za takie chwile kochamy ten sport.

https://twitter.com/JumboVismaRoad/status/1289665581894045697

100% skuteczności

Czy wiecie, że Annemiek van Vleuten w 2020r triumfowała w każdym wyścigu, w którym wystartowała? Zarówno przed jak i po lockdownie jedyne wyniki, jakie osiąga to zwycięstwa. Chapeau bas.

Related posts
HerosiIn sportKlasyki

Top 11 zwycięstw Michała Kwiatkowskiego

Michał Kwiatkowski to znakomity specjalista wyścigów klasycznych, oddany pomocnik zwycięzców Tour de France, niezastapiony w trudnych chwilach. Potrafi także wygrywać wymagające etapówki. Jego portfolio zawiera same cenne triumfy. Przeżyjmy to jeszcze raz i obejrzyjmy najważniejsze…
Read more
In sport

Czy Pidcock i MVDP zbawią kolarstwo górskie?

Rywalizacja Mathieu van der Poela i Toma Pidcocka ze sobą nawzajem, z Nino Schurterem, z Francuzami i Szwajcarami specjalizującymi się w XCO sprawia, że serca fanów cross country biją szybciej. Ale czy jest odpowiedzią na wyzwania, przed którymi stoi olimpijska odmiana kolarstwa górskiego?
Read more
In sportnatemat.pl

Nie dajmy sobie zabrać świetnej, kolarskiej wiosny

Afera bidonowa, zabroniona jazda w pozycji aerodynamicznej, odwołany Paryż-Roubaix i zamieszanie wokół przyszłości Petera Sagana tworzą szum, który zagłusza rewelacyjny początek kolarskiego sezonu 2021.  Embed from Getty Images Najlepsza wiosna od lat? Właściwie każdy wyścig,…
Read more