fbpx

Loverove 05.10.2017

Czwartkowe loverove, specjalnie dla Was:

Starszy niż „staruszka”

Mediolan – Turyn to włoski wyścig jednodniowy, którego historia sięga 1876r. Dla przypomnienia, nazywany „staruszką” wiosenny klasyk w Ardenach, Liege-Bastogne-Liege powstał w 1892r. Ma zatem 141 lat historii!


Obecnie te zawody to jeden z etapów przygotowań do ostatniego „monumentu” sezonu, czyli Giro di Lombardia i część zakończenia sezonu we Włoszech i de facto w Europie. W końcówce liczącego 186km wyścigu kolarze dwukrotnie wspinają się na wzgórze Superga. To solidny, prawie 5km podjazd o średniej stromiźnie 9,1%, zatem okazja do wykazania się dla mocnych i dynamicznych „górali”.

W tym roku na liście startowej znajdziemy m.in Fabio Aru, Vincenzo Nibalego, Rigoberto Urana, Thibaut Pinot, Nairo Quintanę, Adama Yatesa, Daniela Martina, Juliana Alaphilippe’a i Philippe’a Gilberta, Diego Rosę, Mikela Landę i Michała Kwiatkowskiego, Toma Dumoulina i Warrena Barguila czy Bauke Mollemę.

Transmisja w Eurosporcie od 14:45.

Vintage-quiz dla fanów sprzętu

Cyclingnews prezentuje ciekawe wyzwanie dla zainteresowanych historią kolarstwa. A nawet nie tyle kolarstwa, co rowerów. Pytania dotyczą sprzętu z lat ’90 XXw i choć jesteśmy indagowani o same największe marki, wcale nie jest taki prosty. Ja poprawnie odpowiedziałem 11/12, ale nie było łatwo. A jak Wam pójdzie? Quiz znajdziecie TUTAJ.

Kto stoi za sukcesem kolarzy?

Velon przygotował ciekawą serię wideo, prezentującą cichych bohaterów wyścigów rowerowych. „Team behind the team” pokazuje tych, którzy na co dzień są w cieniu gwiazd: mechaników, dietetyków, masażystów. Solidny kawałek dobrych treści o kolarstwie!

Zwiastun serii:

Rune Kristensen, mechanik Quick Stepu:

Nigel Mitchel, dietetyk w Cannondale-Drapac:

Sandra Ni Hodnae, masażystka Orica Scott:

Elke Weylandt, menadżer ds komunikacji w Trek-Segafredo:


Opublikowano

w

przez

Tagi: