fbpx

Loverove 27.09.2017

Środowe loverove pełne dobrych, kolarskich wiadomości, specjalnie dla Was:

Zespół tylko dla gładkich

na twarzy. Ekipa Sport Vlaanderen za sprawą swojego dyrektora, Waltera Planckerta nakazuje zakontraktowanym zawodnikom gładkie golenie twarzy. Krótko mówiąc zabrania bród i innych tego typu modnych fanaberii. Uzasadnienie? Planckert chce, by kolarstwo pozostało eleganckim sportem.

https://www.instagram.com/p/BZdhsPeHo9s/

Ciekawe, co na to najbardziej znany brodacz w peletonie, Simon Geschke.

Równocześnie z wygłupami na temat bród, Sport Vlaanderen, czyli flamandzka agencja zajmująca się sportem (gałąź tamtejszej administracji) przestała wspierać kobiecą grupę kolarską.

Sagan x Lakata

Dwóch mistrzów świata: szosowy, Peter Sagan i maratonowy, Alban Lakata testuje trasy rowerowe w rodzinnym mieście tego drugiego, Lienzu. Do kompletu brakuje jedynie N1NO.

To jeszcze nie sezon na trenażer

A jeśli trening musi zostać odbyty, to, cóż, musi. Tak przynajmniej twierdzi Justyna Kowalczyk:

 

Maja Włoszczowska jest (prawie) najatrakcyjniejsza

Instytut badawczy ARC Rynek i Opinia przeprowadził sondaż, w którym zapytał o to, których, krajowych sportowców Polacy uważają za najatrakcyjniejszych. Pierwsze trójki prezentują się następująco:

Agnieszka Radwańska
Maja Włoszczowska
Urszula Radwańska

Michał Winiarski
Robert Lewandowski
Krzysztof Hołowczyc

Macie swoje typy?

Jak mocnym trzeba być, by przyjechać w peletonie mistrzostw świata?

Liczby z mistrzostw świata: średnie moce zawodników z top20, tempo na ostanim „Łososiowym Wzgórzu”, atak Alaphilippe’a. Cyclingtips zebrało dane i estymacje z kilku źródeł a efekt w postaci czytelnych zestawień i infografik możecie obejrzeć TUTAJ.

Pierwsze wzmocnienie CCC Sprandi Polkowice

Polska ekipa prokontynentalna kolejny rok z rzędu jest dość powściągliwa na rynku transferowym. Lukę po Janie Hircie, który odchodzi do Astany i Felixie Grosschartnerze, który podpisał kontrakt z Bora-Hansgroghe być może zapełni Amaro Manuel Antunes. To niezły „góral”, urodzony w 1990r.  W tym sezonie zajął drugie miejsce w Volta a Portugal, wygrywając etap oraz był piąty w Volta a Algarve, gdzie również był najszybszy na jednym z odcinków. Wygląda więc na to, że z CCC w sezonie 2018 nie będzie tak źle.


Opublikowano

w

przez

Tagi: