fbpx

Loverove 26.09.2017

Kolarskie bzdurki, inspirujące wideo, trochę newsów i znakomite zdjęcia. Loverove w najwyższej formie, specjalnie dla Was!

Jak trenować przełaje?

Prezentuje nie kto inny, lecz doświadczony w bojach zarówny MTB jak i CX Geoff Kabush. Autorytetom należy wierzyć i ufać, czyż nie?

Kto podejmuje wyzwanie?

Nieustająco zajawkowy „Przełaj Trzech Szczytów”

Impreza, która powoduje, że mam ochotę na coś podobnego. Cyclocrossowy maraton w okolicach parku narodowego Yorkshire Dales zachęca do wycieczek po bezdrożach. Rower na plecy i hop :)

Zdjęcia z tego wyjątkowego wydarzenia możecie obejrzeć TUTAJ (Cycling Weekly) lub we flickrowej galerii poniżej:

The 55th Annual 3 Peaks Cyclo-Cross Race

Martyn Ashton w Whistler

To niesamowite, budujące i wzruszające. Martyn Ashton pokazywał już, że na specjalnie zmodyfikowanym rowerze może skutecznie zjeżdżać będąc sparaliżowanym od pasa w dół. Teraz przekracza kolejne granice startując w zawodach Crankworx Air DH w Whistler i testując tamtejsze, kultowe ścieżki. Zobaczcie sami:

UCI podnosi płace minimalne

Zawodowcy w grupach World Tour w sezonie 2018. To pierwsze „odmrożenie” stawek od 2013r. Teraz będą one wynosiły ?38115 (podwyżka o ?2115) w World Tourze oraz 30855 (?605 więcej) w Pro Continental. Dla „neo pro”, czyli zawodników z pierwszym kontraktem zawodowym przed 25 rokiem życia będą mniejsze odpowiednio o 7,5 i 5tys euro.

Kolejne podwyżki mają być wprowadzane w latach 2019 i 2020, o 2%.

Warto zauważyć, że są to wynagrodzenia roczne. Przepisy o płacy minimalnej nie dotyczą kobiet (na każdym poziomie wyczynu) oraz mężczyzn z kontraktami w grupach kontynentalnych.

Bez gwarancji, bez zdjęć

Tak jak UCI nieszczególnie dba o finanse damskiego peletonu, tak media z trudem przekonują się do relacjonowania kobiecych wyścigów. Cyclingtips i tak jest w awangardzie, dostarczając obszerną galerię zdjęć z MŚ w Bergen: agencyjnych i autorstwa Kristofa Ramona. Zatem klik :)

Tłumy w Bergen

Na głównym placu miasta podczas niedzielnego wyścigu elity patrząc na telebimy zmagania kolarzy miało obserwować nawet 100tys. kibiców. Nieźle! Mimo to wiele wskazuje, że zawody pozostawią sporą dziurę w budżecie miasta i tamtejszej federacji kolarskiej (nawet kilka milionów euro).

Tarczówki nadal w fazie testów

Hamulce tarczowe, których w sezonie 2017 okazjonalnie używali m.in. Marcel Kittel czy Michael Matthews nadal będą dopuszczone do użytku w zawodowym peletonie na zasadzie „testów”. Aby uniknąć obrażeń spowodowanych przez tarcze w razie ewentualnych wypadków, mają być one pozbawione ostrych krawędzi. Problemem pozostaje kwestia serwisu neutralnego, standardów osi oraz rozmiarów samych tarcz (140 lub 160mm).


Opublikowano

w

przez

Tagi: