fbpx
loverove

Loverove 22.09.2017

Piątkowe loverove, specjalnie dla Was:

Mamy nowego Prezydenta

Czy też, jeśli wolicie, przewodniczącego Międzynarodowej Unii Kolarskiej. Mający początkowo mocno reformatorskie ambicje Brytyjczyk Bryan Cookson dość szybko się „zużył” i po swojej pierwszej kadencji przegrał w wyborach z Francuzem Davidem Lappartientem. Nowy prezes ma stawiać na walkę z dopingiem technologicznym, jeszcze bardziej globalizować kolarstwo i wspierać rozwój wyścigów kobiet. Znając życie pierwszym, widocznym efektem działalności zwycięzcy głosowania będzie wymiana części kadr na francuskie.

Zawodowcy 1x

Grupa prokontynentalna Aqua Blue, która w tym roku skutecznie (zwycięstwo etapowe Stefana Denifla na podjeździe Los Machucos) zadebiutowała w Vuelta a Espana w przyszłym roku będzie się ścigać na rowerach 3T Strada. To sprzęt wysposażony w hamulce tarczowe a do tego, jako pierwszy w zawodowym peletonie w napęd z jedną zębatką z przodu i system 1x z kasetą prawdopodobnie 11-40. Zobaczymy, na jaki rozmiar przednich zębatek zdecydują się zawodnicy. Więcej zdjęć tego wyjątkowego sprzętu znajdziecie TUTAJ.

Czy znasz tych kolarskich herosów?

13 postaci, które zapisały się w historii kolarstwa. Cyclingtips prezentuje postaci, które powinien znać każdy fan wyścigów rowerowych. Klik :)

Historia mistrzostw świata

W archiwalnej galerii z ostatnich kilkudziesięciu lat. Moser, Hinault, LeMond, Bugno oraz współczesne gwiazdy. Edukacyjne :) Klik.