fbpx

Loverove 07.09.2017

Czwartkowe loverove, specjalnie dla Was:

Jeszcze nie znamy zwycięzcy Vuelty!

Po emocjonujej rywalizacji na podjeździe Los Machucos Vicnezno Nibali odrobił sporą część strat z czasówki i powrócił do gry o zwycięstwo w hiszpańskiej Vuelcie. Przed ostatnimi trzema, górzystymi etapami Brytyjczyk wyprzedza go o 1’16” a biorąc pod uwagę, że lider Teamu Sky gaśnie z dnia na dzień, może się okazać, że koszulka lidera zmienia właściciela przed wjazdem do Madrytu.

Warto zauważyć, że obaj zawodnicy walczą o coś więcej niż tylko wygrana w VaE. Froome chce wygrać dwa wielkie toury w jednym sezonie i wyjść poza schemat specjalisty Tour de France. Nibali, pokonując go wygra swój piąty wielki tour, co więcej, po raz pierwszy w bezpośrednim starciu z najpoważniejszym rywalem.

Z zawodowym peletonem w świetnym stylu żegna się Alberto Contador. Do wyrgania na Los Machucos zabrakło mu niewiele a tempo i styl jazdy, w jakim zmagał się ze stromiznami finałowego podjazdu przypominały najlepsze lata „Pistolero”.

https://twitter.com/AquaBlueSport/status/905465487802286080

Słowa uznania należą się Stefanowi Deniflowi. Austriak wygrał prestiżowy etap w debiucie grupy Aqua Blue w wielkim tourze. Biorąc pod uwagę, że kilka dni temu autobus został podpalony i w sporej części spłonął, tym bardziej należy docenić sukces Denifla.

Los Machucos to również dobry dzień Rafała Majki, który na szczyt wjechał razem z Nibalim. Angliru czeka!

A teraz czas na najważniejsze chwile etapu:

Ściganie na maxa!

Razem z Nibalim i Majką, do mety dotarł Mike Woods z Cannondale-Drapac. Kanadyjczyk, który szczerze dzieli się swoimi danymi na Stravie dwa ostatnie podjazdy dnia kręcił ponad 6W/kg.

Puerto de Alisas:

 

Los Machucos:

A początkowy, stromy odcinek Los Machucos (4,2km, 10% z kilkoma „ściankamami”) to ok. 6,5W/kg w 15’25”

Alberto Contador na mecie był 45″ szybciej!

Kilka zdjęć z 17. etapu

Obrazki z Los Machucos dostarcza Team Sky. Boli od patrzenia na te stromizny… Klik!

W 2018r będziemy kopciuszkami

Sądząc po trendach w projektowaniu kolarskich butów, będzie błyszcząco i ślicznie. Przegląd najbardziej spektakularnych modelu rowerowego obuwia prezentuje cyclingnews.  Klik :)

Jak się relaksują kolarze?

Ciekawa infografika sponsora grupy Petera Sagana i Rafała Majki. I przy okazji dobry przykład wykorzystania sponsoringu grupy kolarskiej w komunikacji marki.


Opublikowano

w

przez

Tagi: