fbpx

Loverove 05.09.2017

Loverove na wtorek ze świetną galerią z Vuelty, kolejnymi nowościami z Eurobike, planem startów Polaków na mistrzostwach świata i nowymi popisami Vittorio Brumottiego.

Drugi tydzień Vuelty na dobrych, dużych zdjęciach

Hiszpański Tour najwidoczniej nie zasłużył na wizytę gwiazd kolarskiej fotografii, ale nawet agencyjne obrazki dają dobry obraz tego, co dzieje się na tamtejszych szosach. Dodatkowy plus to sukcesy Rafała Majki i Tomasza Marczyńskiego. Zatem zapraszam do oglądania :) KLIK.

Eurobike – przegląd nowości numer dwa

Sporo klasycznych, włoskich rowerów, innowacje od Rotora a także wiele innych, ciekawych komponentów w obszernej galerii z targów Eurobike. KLIK.

Mistrzostwa Świata MTB – rozkład jazdy


A konkretnie zestaw dni i godzin, w których Polacy będą rywalizowali o tytuły, medale i „miejsca punktowane”. Zabawa a australijskim Cairns zaczyna się już jutro rano naszego czasu a całe zestawienie znajdziecie w mtb-xc.pl (klik).

Plan na dziś – czasówka!

40,2km jazdy indywidualnej na czas to próba, podczas której Chris Froome powinien powiększyć przewagę nad rywalami na tyle, by móc bezpiecznie dowieźć koszulkę lidera do mety w Madrycie. Co ciekawe, to najdłuższa czasówka podczas wielkich tourów w tym roku. Vincenzo Nibali i Alberto Contador w przeszłości pokazywali, że w czasie trzytygodniowego wyścigu również potrafił dobrze pojechać tego typu próbę a wśród grupy młodszych kolarzy walczących w klasyfikacji generalnej wyróżniać powinni się Wilco Kelderman i być może Ilnur Zakarin. Po czasówce pozostaną jeszcze trzy górskie finisze, zatem w teorii będzie gdzie atakować Froome’a. Ale jeśli nadrobi dziś kolejne 2-3 minuty, to będzie po wyścigu.

Brumotti w Kolorado

Przejazd mostem nad rzeką Kolorado nie robi takiego wrażenia jak trial nad urwiskami Wielkiego Kanionu, ale tylko dlatego, że tamto wideo było wcześniej. Zobaczcie sami:

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: