fbpx

Loverove 30.08.2017

Loverove na środę: dobre zdjęcia, sprzętowe newsy i zabawne wideo.

Skarpetka dnia

Anthony’ego Turgisa podczas etapu Hiszpańskiej Vuelty zaczęło coś uciskać w bucie. Postanowił więc rozwiązać problem nie tracąc kontaktu z grupą:

20% podjazd w Twoim Salonie

Fani trenowania w domu, wyścigów na Zwficie i pocenia się jak mysz w trakcie „jazdy” na trenażerze mają do dyspozycji nowy gadżet. Firma Wahoo wprowadza na rynek specjalny podnośnik, który dopasowuje pozycję na rowerze do symulowanego nachylenia trasy. Uchwyt może podnieść przód roweru udając nawet 20% „ściankę” jak i opuścić go gdy „trasa” prowadzi 10% w dół.

Najwięcej detali i pierwszych wrażeń, jak zawsze w przypadku takiego typu sprzętu prezentuje DC Rain Maker (klik)

Wyścig wokół śmietnika obory

Schaal Sels rozgrywany w okolicach Antwerpii istnieje od 1921r i choć nie jest zbyt znany, to dzięki rosnącej popularności przełajów, mody na „gravel” i „ściganie w stylu vintage” jest o nim co raz głośniej. Trasa prowadzi asfaltami, brukami i polnymi drogami i jest takim trochę „ściganiem wokół śmietnika”. W spore części naszego kraju na coś takiego mówi się „Maraton MTB”, ale Schaal Sels to oficjalna impreza UCI z kategorią 1.1, w której ścigają się i szosowcy i przygotowujący się do swojego sezonu specjaliści cyclocrossu. W tym roku wygrał tam Taco van der Hoorn z zespołu Roompot, ale najważniejsze w tym przypadku są zdjęcia. Klimat ścigania między kontenerami, oborą a polem kukurydzy jest wyjątkowy a całą galerię możecie obejrzeć TUTAJ.

Gwiazdy MTB w drodze do Australii

5.09, czyli w przyszły Wtorek rozpoczynają się mistrzostwa świata MTB. Miejscowość Cairns to tradycyjna lokalizacja rozgrywania ważnych zawodów w kolarstwie górskim, ale konieczność przemieszczenia się z włoskiego Val di Sole, wielogodzinna podróż oraz zmiana strefy czasowej nikomu na kilka dni przed walką o tęczowe koszulki dobrze nie zrobi. Tak czy inaczej zachęcam do obejrzenia wideozapowiedzi mistrzostw:


Opublikowano

w

przez

Tagi: