fbpx
loverove

Loverove 03.08.2017

Loverove na czwartek, specjalnie dla Was:

Bardzo szybki Danny Van Poppel

https://twitter.com/TeamSky/status/892787690764197891

Holenderski sprinter z ekipy Sky był już dwa razy drugi a nawet, dzięki bonifikatom, założył żółtą koszulkę lidera Tour de Pologne. Tym razem po niełatwym etapie do Rzeszowa to on był najszybszy na finiszu i z Polski wyjedzie ze zdecydowanie dobrymi wspomnieniami. Z kolei Peter Sagan dzięki trzeciemu miejscu powiększył przewagę nad rywalami w klasyfikacji generalnej. Pytanie teraz, jak poradzi sobie z podhalańskimi podjazdami.

Dzisiaj bowiem na kolarzy czeka ciekawy odcinek z Wieliczki do Zakopanego z kilkukrotnym przejazdem przez Butorowy i Gubałówkę. W sumie do pokonania będzie 189km i pięć premii górskich.

Hot or not?

Na wczorajszym etapie, gdy zawodnicy jechali w upale, właściciele myjni znajdującej się przy trasie odkręcili kran i ochoczo polewali kolarzy wodą. Jak myślicie, to fajnie czy niefajnie?

A teraz trochę zdjęć

Magazyn rowerowy przerzucił galerię nieco wyżej, więc nie trzeba przewijać całej strony, by obejrzeć zdjęcia. Zatem, proszę bardzo, galeria z czwartego etapu :) Klik. 

Transferowa karuzela

Od 01.08 w kolarstwie zawodowym oficjalnie rozpoczyna się sezon transferowy. Najgłośniejszą zmianą barw jest przejście najlepszego „górala”, zwycięzcy dwóch etapów i 10. klasyfikacji generalnej tegorocznego Tour de France z World Tourowej grupy Sunweb do… „drugoligowej” Fortuneo-Oscaro. Zawodnik będzie tam liderem, ekipa powinna dostawać zaproszenia na najważniejsze imprezy, więc teoretycznie wszystko gra a przy tym Barguil nie będzie musiał zastanawiać się nad tym, co planuje Tom Dumoulin – numer 1 w Sunwebie.

Mocno wzmacnia się Bora-Hansgrohe, pozyskując Petera Kennaugha i Daniela Ossa. Z kolei Tony Gallopin przechodzi do Ag2r, gdzie będzie wspierał Bardeta i sam walczył w klasykach i krótszych etapówkach. Z kolei Alexander Kristoff żegna się z Katushą i przechodzi do UAE Emirates, zwalniając w ten sposób miejsce dla Marcela Kittela, który podobno ma opuścić Quick Step.

Jeśli kontrakty z nowymi zespołami podpiszą też Fabio Aru, Dan Martin i Mikel Landa, zrobi się spore zamieszanie na rynku.

Dziesięć wymówek, żeby nie iść na rower

Plany na wieczór, zapowiedź deszczu czy zagubiona skarpetka ;). Ale że jak? Cycling Weekly robi przegląd wymówek kolarskich leni ;) Klik.