fbpx
loverove

Loverove 28.07.2017

Piątkowe loverove na rozpoczynający się Tour de Pologne. Ale nie tylko o nim :)

Wszystko, co chcecie wiedzieć o Tour de Pologne

https://twitter.com/roweryorg/status/890621316067405824

Skoro ktoś już to zrobił dobrze, to ja nie muszę robić po raz drugi ;) Zatem wszystkie niezbędne informacje o tegorocznym Tour de Pologne znajdziecie, do wyboru w rowery.org (klik) lub w naszosie.pl (klik). Opisy etapów, faworyci, najważniejsze miejsca, klasyfikacja i co tam chcecie i potrzebujecie wiedzieć o naszym narodowym wyścigu.

Przy okazji proponuję wspólną zabawę dla kolegów i koleżanek dziennikarzy i blogerów kolarskich. Czyli…

Nie daj się nabrać na PR Challenge

Redakcja, która użyje w ciągu najbliższych 10 dni określenia „świątynia sprintu” wpłaca 100zł na WOŚP. Rowery.org, naszosie.pl, bikeWorld.pl, Eurosport i Onet, TVP (no dobra ;) ), Przeglądzie Sportowy i wszyscy piszący o Tour de Pologne – Wyzywam Was!

Fajny zwiastun TdP

Czesław Lang osobiście „oprowadzający” po trasie Tour de Pologne – to coś nowego i coś fajnego. Gratulacje za pomysł i wykonanie!

Po szóste miejsce w Tourze z popękanymi kręgami!

Dan Martin przez większą część Tour de France jechał z pękniętymi kręgami lędźwiowymi L2 i L3 po zderzeniu z Richiem Porte na zjeździe z Mont du Chat. Na kolejnych etapach nieustannie atakował i szukał przewagi nad rywalami. Suma zysków i strat dała mu szóste miejsce w klasyfikacji generalnej. Irlandczyk z ekipy Quick Step twierdzi, że gdy jechał na rowerze wszystko było ok. Problemy zaczynały się, gdy z niego zsiadał. Cóż…

Gapa dnia

(Prawie) zwycięzca jednego z kryteriów w USA najpierw zbyt wcześnie uniósł ręce w geście triumfu a następnie paskudnie się przewrócił. To trafi do klasyki kolarskich wpadek ;)

Sztafeta bez powodzenia

https://twitter.com/UEC_cycling/status/890842375047794689

Bez Mai Włoszczowskiej w składzie polska sztafeta cross country zajęła na mistrzostwach Europy dziewiąte miejsce. Wygrali Szwajcarzy przed Duńczykami i Włochami. O ile się orientuję, po raz pierwszy sztafety na ważnej imprezie zostały powiększone do pięcioosobowych: Do mężczyzny z kategorii elita, orlika, juniora i kobiety z kategorii elita dołączono orliczkę. Polacy jechali w składzie: Marek Konwa, Katarzyna Solus-Miśkowicz, Jakub Zamroźniak, Marlena Droździok, Mateusz Nieboras. Do Szwajcarów stracili 3’14”. Kilka zdjęć znajdziecie TUTAJ.