fbpx

Loverove 06.07.2017

Codzienny zestaw kolarskich newsów, galerii, wideo i ciekawostek, specjalnie dla Was:

1. Trzy rzeczy, które zapamiętamy z 5. etapu TdF 2017

  • Fabio Aru śmiałym atakiem uciekł pociągowi Teamu Sky i pobił rekord finałowego podjazdu
  • Aru jest drugim z rzędu mistrzem Włoch, który wygrał na La Planche des Belles Filles
  • Michał Kwiatkowski wykonał super pracę dla Chrisa Froome’a, który przejął koszulkę lidera od Gerainta Thomasa

2. Jak to wszystko wyglądało?

Czyli po kolei, kronika etapu z ucieczką Philippe’a Gilberta, Thomasów Voecklera i de Gendta, Mickaëla Delage, Jana Bakelantsa, Pierre’a-Luca Périchona, Dylana van Barle i Edvalda Boassona Hagena:

Imponujący atak Aru, czyli ASO robi super robotę czytelnie prezentując najważniejsze akcje z etapów:

I ostatni kilometr, z tymże Fabio Aru, który może niezbyt stylowo, ale za to z pełną wolą walki finiszuje po zawycięstwo na La Planche des Belles Filles, przy okazji awansując na trzecie miejsce w „generalce” i obejmując prowadzenie w klasyfikacji górskiej:

Dokładając do tego montaż onboardów, mamy pełnię szczęścia :)

3. Aru super szybki na La Planche des Belle Filles

Śmiały atak Fabio Aru w połączeniu z tempem, jakie w środkowej części podjazdu całej grupie nadał Michał Kwiatkowski zaowocowało rekordem podjazdu:

Daje to VAM (średnią prędkość podjeżdżania) o imponującej wartości 1859m/h (podjazd jest dość krótki i stromy, co sprzyja osiąganiu wysokiego tempa) i szacunkową moc… 6,49W/kg. Wow.

Przy okazji gratulacje dla Astany za to, że „poszli po rozum do głowy” i tym razem, gdy Mistrz Włoch z ich drużyny wygrywa etap TdF, ma o wiele lepszą koszulkę :)

Nibali 2014:

https://twitter.com/CM2015Test/status/879395544757620737

Aru 2017:

https://twitter.com/SFR_Sport/status/882633627397500928

4. Rafał Majka w dobrym towarzystwie

Jeśli ktoś mówi, że Rafał Majka „zawiódł” na LPdBF, to cóż… nie ma racji. Po pierwsze, tempo podjazdu było bardzo szybkie (czas Majki dałby mu drugie miejsce w 2014 i szóste w 2012. Co więcej, Polak zajmuje znakomite, 10. miejsce w klasyfikacji generalnej a towarzystwo, które go otacza jest imponujące:

Jeśli więc ktoś mówi, że Majka zawiódł, to, nie wiem, niech idzie oglądać piłkę nożną czy coś w tym stylu.

5. Kwiato live prosto z łóżka

Jeśli jeszcze nie uczestniczyliście w wieczornych relacjach Michała Kwiatkowskiego, to koniecznie nadróbcie. Po etapach, trawiąc kolację i relaksując się przed kolejnym dniem „nasz człowiek z teamu Sky” opowiada o swoich wrażeniach i  odpowiada na pytania fanów. W „lajwie” uczestniczy ok. 2,5k użytkowników. Wczoraj „Kwiato” zupełnie nie przejął się przewagą, którą uzyskał Aru i zachowuje pełen spokój. W końcu od pierwszego dnia mają koszulkę lidera!

6. Codzienna Top Galeria

W wyborze cyclingtips zwróćcie uwagę na kadry od Gruberów. W przeciwieństwie do większości fotografów, prezentują obrazki z charakterystycznego garbu na szczycie, ale z drugiej strony, czyli z tyłu. Wolicie klasyczne ujęcie, czy właśnie takie?

Jak zawsze polecam także wybór zdjęć Russa Ellisa dla ekipy lidera, teamu Sky. 

Oraz ekskluzywny wybór Gruberów dla Cannondale:

7. Plan na dziś – płaaaasko

213,5km z Troyes do Nuits-Saint Georges. Trasa w sporej części prowadzi przez winnice, zatem jestem ciekaw, jaką ciekawą opowieść na temat lokalnych trunków przygotował na dziś Krzysztof Wyrzykowski w swoim wejściu „Radio Praciaki” na antenie Eurosportu. Końcówka etapu kręta, na ostatnim kilometrze dwa ronda, zatem może znów być nerwowo. Arnaud Demare broni zielonej koszulki przed Marcelem Kittelem, na swoje zwycięstwo czekają Andre Greipel i Nacer Bouhanni. Z braku Cavendisha i Sagana powinno być jednak nieco luźniej.

8. Peter Sagan dziękuje fanom

Za wsparcie w trudnej sytuacji. I jedzie do domu. Ciekawe, jakie są jego dalsze plany?

9. Nowe kaski w peletonie Tour de France

Najgłośniej jest oczywiście o nowym Kasku Valegro teamu Sky, ale nowy, aerodynamiczny model testują także Giro i Lazer.


Opublikowano

w

przez

Tagi: