fbpx

Loverove 28.06.2017

Loverove na środę, specjalnie dla Was. Tour już czeka za rogiem!

1. (Prawie) rajdówka dnia

Gdy Team Sky zmienił Jaguara na Forda, zrobiło się troszkę smutno. W sensie, z aury ekscytującego luksusu przenieśliśmy się do prozy życia biurowej klasy średniej. Na szczęście na tegoroczny Tour de France Brytyjczycy jako samochód techniczny przywożą Focusa RS. I co z tego, że takie epatowanie autem jest szczytem wulgarności. Fajnie robi brrruuumm.

Jedyne, czego brakuje do pełni lansu, to Ken Block za kierownicą ;)

2. Doping tuż przed tourem

Próbka „A” pobrana od zawodnika Trek – Segafredo, Andre Cardoso, pobrana od niego podczas pozawyścigowej kontroli 18.06 dała pozytywny wynik i wskazuje, że zawodnik stosował EPO. Cardoso został usunięty ze składu drużyny na Tour de France, gdzie miał wspierać Alberto Contadora. Zastąpi go weteran, Bask Haimar Zubeldia.

Cała sprawa jest dość poważna, ponieważ dawno nie mieliśmy pozytywnego testu na EPO w World Tourze. Przed Giro d’Italia dwóch kolarzy grupy Bardiani – CSF zostało złapanych na stosowaniu substancji stymulującej hormon wzorstu, po Giro cała ekipa została zawieszona na 30 dni. Bardiani to jednak ekipa „prokontynentalna”, zatem przypadek Cardoso to grubszy kaliber, ponieważ dotyczy zawodnika World Touru mającego pomagać jednej z największych gwiazd (która nota bene miała w przeszłości problemy z dopingiem). Dzwony na alarm powinny być głośniej niż kiedykolwiek.

Sam zawodnik utrzymuje, że jest „czystym sportowcem” i zaprzecza nielegalnym praktykom. Czekamy zatem na wyniki testu próbki „B”.

3. Noga dnia

Antoine Duchesne z ekipy Direct Energie nie został wybrany do składu na „Wielką Pętlę”. Kanadyjczyk postanowił się publicznie pożalić na swoim twitterze, udowadniając, jak wielki wysiłek poniósł przygotowując się do wyścigu.

Niewykluczone, że staną się memem jak nogi Bartosza Huzarskiego po jednym z etapów Tour de France 2014:

Trzeci rok z loverove!

Właściwie to przeoczyłem, ale Wasz ulubiony przegląd kolarskich newsów zaczyna swój trzeci sezon. Wystartowałem z nim 25.06.2014, w tym czasie ukazały się 782 wydania :) Zatem, ten, no, fanfary, szampan i w ogóle ;)


Opublikowano

w

przez

Tagi: