fbpx

Loverove 26.06.2017

Poniedziałkowe loverove pod znakiem mistrzostw krajowych:

1. Adrian Kurek mistrzem Polski

Po całodziennej ucieczce kolarz CCC Sprandi Polkowice pokonał w końcówce długiego wyścigu Marka Rutkieiwcza i Emanuela Piaskowego. Zawody rozgrywane były przy zmiennej pogodzie, ostatnią godzinę, w czasie której kolarze ścigali się na rundach ulicami Gdyni, jechali w ulewie.

Adrian Kurek szosowym mistrzem Polski 2017. Fot. Szymon Gruchalski, materiały prasowe Lang Team.

Kurek, który na co dzień jest pomocnikiem w zespole CCC dostał swoją szansę a po wygranej powiedział:

Każdy marzy o mistrzostwie Polski. Jestem zawodnikiem, który bardzo często w ekipie pełni rolę pomocnika. To nie znaczy, że jestem gorszym kolarzem, po prostu wykonuję to, co najlepiej potrafię. Jestem dumny, że dziś udało mi się pojechać nadspodziewanie dobry wyścig. Jestem dumny z siebie i całej ekipy.”

Adrian Kurek szosowym mistrzem Polski 2017. Fot. Szymon Gruchalski, materiały prasowe Lang Team.

Moment, w którym taki kolarz dostaje czy też wypracowuje „swoje pięć minut”, jest zawsze szczególny i pokazuje piękno sportu.

Mistrzostwa mogliśmy oglądać na antenie TVP Info oraz w formie streamingu na stronie i w aplikacji TVP Sport. Komentatorami byli Piotr Sobczyński i Bartosz Huzarski. Całość została zrealizowana sprawnie i dość sensownie, był obraz z motocykli i z helikoptera a „Huzar”, który zastąpił Sebastiana Szczęsnego to zbawienie dla fanów kolarstwa. Krótko mówiąc, TVP pierwszy raz od wielu, wielu lat nie skompromitowała się realizując transmisję z ważnego wyścigu. Zatem tak trzymać!

2. Mistrzowie krajowi w Tour de France

Koszulka mistrza kraju na trasie Wielkiej Pętli to zawsze duży prestiż i wyróżnienie w peletonie największego wyścigu świata. We Włoszech wysoką dyspozycję potwierdził Fabio Aru, który w koszulce z zielono – biało – czerwoną flagą pojedzie u boku Jakoba Fuglsanga jako współlider ekipy Astana. Aru dedykował tytuł pamięci Michele Scarponiego.

Ekipie FDJ będzie przewodził nowy mistrz Francji, sprinter Arnaud Demare. Trudno sobie wyobrazić, by w Dimension Data zabrakło podwójnego (na czas i ze startu wspólnego) mistrza Wielkiej Brytanii, Stephena Cummingsa oraz Norwegii w jeździe na czas, Edvalda Boassona – Hagena. W szerokim składzie Quick Stepu są Zdenek Stybar, mistrz Czech oraz Yves Lampaert, mistrz Belgii w jeździe na czas. Bora – Hansgrohe przywiezie do Francji mistrzów Słowacji (Juraj Sagan) i Niemiec (Marcus Burghardt). Z kolei mistrz Niemiec w jeździe na czas, Tony Martin z Katiuszy będzie przynajmniej do jesieni ukrywał barwy narodowe pod tęczą mistrza świata.

We wstępnym składzie Sunwebu na Wielką Pętlę znajduje się nowy mistrz Holandii, Ramon Sinkeldam. Z kolei Movistar nie podał jeszcze ostatecznego składu, ale ta ekipa ma w swoich szeregach Jonathana Castroviejo, mistrza Hiszpanii na czas oraz Jesusa Herradę, najlepszego w wyścigu ze startu wspólnego. Obaj są wstępnie anonsowani jako pomocnicy Nairo Quintany.

A Ag2r Pierre Latour pokaże swoją koszulkę mistrza Francji w jeździe na czas, podobnie jak w Team Sky Michał Kwiatkowski. Marzeniem polskich kibiców byłoby z pewnością, by po czasówce w Dusseldorfie „Kwiato” zamienił ją na kilka dni na żółtą koszulkę lidera całego wyścigu!

3. Lakata i Langvad z maratońską tęczą

Alban Lakata i Annika Langvad zostali w niemieckim Singen mistrzami świata w maratonie MTB. Wyścig był szybki a o medalach rozstrzygała „walka na kresce” z kilkuosobowej grupy. Z licznej reprezentacji Polski najlepiej zaprezentowali się Adrian Brzózka (21.) i Bartek Wawak (24.). Wśród pań 41. była Karolina Sowa.

Poniżej facebookowa galeria z tego wyścigu:


Opublikowano

w

przez

Tagi: