fbpx

Loverove 22.06.2017

Mistrzowskie loverove, specjalnie dla Was:

1. Michał Kwiatkowski i Katarzyna Pawłowska mistrzami Polski w jeździe na czas

Pierwszy dzień szosowych mistrzostw Polski za nami. Na trasie wokół miejscowości Krokowa ścigali się przedstawiciele wszystkich kategorii, od juniora w górę. I tak, wśród właśnie juniorów najszybciej trasę pokonał Filip Maciejuk (KS Pogoń Mostostal Puławy) a w gronie juniorek najlepsza była Marta Jaskulska (KS BCM Nowatex Ziemia Darłowska). Najmocniejszym orlikiem został Piotr Brożyna (CCC Sprandi Polkowice), który pokonał Szymona Sajnoka (Attaque Team Gusto).

W zawodach elity kobiet po złoto i koszulkę sięgnęła, dochodząca do formy po kontuzji Katarzyna Pawłowska (Boels-Dolmans), druga była Alicja Ratajczak (UKS Mróz Colnago Jedynka Kórnik) a trzecia Agnieszka Skalniak (Astana).

Wśród mężczyzn Michał Kwiatkowski (Sky) pewnie pokonał Marcin Białobłockiego (CCC) i Macieja Bodnara (Bora Hansgrohe). Po zawodach swoją jazdę określił jako „jeden z najlepszych dni na rowerze”.

Ponieważ Kwiatowski i Pawłowska reprezentują jedne z najlepszych drużyn na świecie, ich tytuły nie umknęły uwadze międzynarodowych mediów. Co cieszy, podobnie jak fakt, że koszulki mistrzów Polski będą przez najbliższy rok widoczne podczas czasówek na najważniejszych wyścigach.

2. Skoro już o czasówkach mowa… rower mistrza świata

Tony Martin ostatnio przegrał z Richiem Porte podczas Criterium du Dauphine, ale i tak wciąż jest czołową postacią jeśli chodzi o czasówki. Dlatego warto rzucić okiem na jego rower, który dodatkowo, jak to w przypadku największych gwiazd, jest specjalnie dla niego pomalowany.

3. Tour de France 2017 w liczbach

Jeśli lubicie tego typu wyliczanki, to mam dla was nową. Velon.cc prezentuje zestawienie statystyk dotyczących tegorocznej Wielkiej Pętli. Zatem, zaplanowanych jest 105 godzin relacji na żywo, przy Tourze będzie pracowało 2000 dziennikarzy, 10 lekarzy, 7 karetek i samolotów. Wyścig odwiedzi 4 kraje, 34 departamenty i 635 miast. I tak dalej :)

4. Dawno nie było dobrych zdjęć, zatem…

zapierające dech w piersiach widoki z alpejskich szos. Galeria teamu Cannondale-Drapac z ostatnich etapów Criterium du Dauphine. Robi wrażenie!


Opublikowano

w

przez

Tagi: