fbpx

Loverove 31.05.2017

Loverove na środę, specjalnie dla Was!

1. Ostatnie etapy Giro na rewelacyjnych zdjęciach

Trzecia galeria Cyclingtips z włoskiego touru. Redakcja wygrała trzy źródła obrazków: agencyjne, organizatora oraz autorskie, Kristofa Ramona. Widoki i uchwycone momenty są rewelacyjne, które podobają się Wam najbardziej?

2. Dumoulin chce dubletu, Nibali piątego touru

Vuelta a Espana już teraz zapowiada się pasjonująco. Drugi szczyt formy w sezonie planują tam Tom Dumoulin i Vincenzo Nibali. Holender chce wygrać drugi wielki tour w sezonie, Nibali piąty w karierze (i drugą Vueltę). Na swoją korzyść Holender będzie miał 13,8km drużynowej oraz 42km indywidualnej jazdy na czas. Nibali kilka górskich etapów, w tym dwa kończące się zjazdami. Być może hiszpański wyścig będzie też pierwszą, realną konfrontacją Dumoulina z Froomem, który chętnie łączy występy w Tour de France z Vueltą.

3. Dublet to za mało?

Dwa wygrane wielkie toury w jednym sezonie to mityczny cel, na który w ostatnich sezonach poluje przynajmniej kilku kolarzy. Przeczytajcie historię tego, który do Giro i Touru w sezonie 1987 dołożył jeszcze mistrzostwo świata. O genialnym sezonie Stephena Roche’a opowiada Jakub Zimoch w rowery.org.

4. Od Basso do Dumoulina

A po drodze takie postaci jak Contador, Pereiro, Satste, Evans czy Hesjedal. Cycling Weekly prezentuje zestawienie zwycięzców wszystkich wielkich tourów ostatniej dekady. Fajne.


Opublikowano

w

przez

Tagi: