fbpx

Loverove 25.05.2017

Loverove na czwartek, specjalnie dla Was:

1. Męczył, męczył aż wymęczył

Pierre Rolland, który przy okazji kolejnych swoich akcji doczekał się standardowego komentarza na twitterze Pierre Rolland Energy Wasting Attack? doczekał się wygranej etapowej w Giro d’Italia. Francuz, który ambicje w wielkich tourach przerzucił z walki o klasyfikację generalną na polowanie na etapy.

Na tegorocznym Giro próbował już kilka razy i w końcu mu się udało. Znalazł się w ucieczce dnia niemal na samym początku rywalizacji, jechał czujnie by w końcówce solową akcją pokonać pozostałych chętnych. Na mecie był niewątpliwie wzruszony. Trudno się dziwić, bo to piękne zwycięstwo. Skrót wydarzeń znajdziecie poniżej:

Za jego plecami faworyci klasyfikacji generalnej pojechali na remis, zbierając siły na dzisiejszy etap, który zapowiada się wyjątkowo ciekawie. Zaledwie 137km, ale aż pięć podjazdów, w tym ostatni do mety w Ortisei.

4000m przewyższenia zmieszczone na takim dystansie zwiastuje sporo emocji. Tyle tylko, że peleton będzie miał do czynienia z klasycznymi, alpejskimi podjazdami, które można pokonywać w bardzo mocnym, ale równym tempie. Stąd też, jeśli Tom Dumoulin jest tak zdrowy, jak deklaruje, ma potencjał na utrzymanie prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Jednak biorąc pod uwagę, że to już końcówka wyścigu, ktoś może „strzelić”.

2. Co można dostać w strefie bufetu?

Co zawierają charakterystyczne torebki zwane z francuska „musette”, które kolarze odbierają od masażystów w strefie bufetu?

3. A co znajdziemy w teamowym samochodzie?

Czym się różni auto służące do obsługi kolarzy od zwykłego hatchbacka? Zobaczmy na przykładzie Mini zespołu Sunweb:

4. Tak było na „Góralach na Start” w Wałbrzychu

Fajne wideo z wałbrzyskiego Pucharu Polski XCO. Troszkę brakuje podpisów pod wypowiedziami kolejnych osób, ale i tak jest spoko. Zatem udostępniam :)

5. Zaproszenie do Gdańska

Druga z najfajniejszych tras w serii Vienna Life Lang Team Maratony Rowerowe, czyli Gdańsk już w ten weekend. 27.05, czyli w sobotę będziecie się mogli po ścieżkach trójmiejskich lasów. Do wyboru 33km dystansu Mini, 64 Medio i 96 Grand Fondo. Więcej informacji znajdziecie na stronie http://www.viennalifemaraton.pl/maraton-gdansk/.

6. Zaproszenie do Głowna

Z kolei fanów ścigania szosowego zapraszam do Głowna na Cisowianka Road Tour: Głowno Gold Race, gdzie będziecie mogli się sprawdzić na trasie ułożonej przez Dariusza Baranowskiego. Były zawodowiec, uczestnik wielkich tourów (m.in. zajmował 12. miejsca w Tourze i Giro) i trzykrotny zwycięzca Tour de Pologne a obecnie m.in. komentator kolarstwa w Eurosporcie przygotował ciekawą rundę, na której trenował przed ważnymi wyścigami. Choć to okolice Łodzi, to jest co jechać, o czym przekonacie się oglądając poniższe wideo:

Do wyboru dwa dystanse: Pro 110km i 1/2 Pro, czyli 61km. Więcej informacji o imprezie znajdziecie na stronie http://www.tour.zamanagroup.pl/index-tour.php?stat=372&ord=2

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: