fbpx
loverove

Loverove 22.05.2017

Poweekendowe loverove, specjalnie dla Was:

1. Kraksy i ataki w Bergamo

Dynamiczna końcówka, ataki Jungelsa i Nibalego oraz kilka, przykrych kraks. Etap do Bergamo przyniósł spodziewane emocje, do tego w pięknej scenerii. Na finałowych kilometrach najbardziej aktywnym kolarzem był Bob Jungels z Quick Stepu. Wygrana Luksemburczyka w połączeniu z czterema zwycięstwami Fernando Gavirii daje belgijskiemu zespołowi aż pięć etapowych triumfów. Skrót najważniejszych wydarzeń znajdziecie w wideo poniżej:

Oprócz tego, że było dynamicznie, było również nerwowo i pechowo. Zakręt przestrzelił Nairo Quintana, ale rywale nie wykorzystali tego faktu przeciwko niemu i Kolumbijczyk dołączył do czołówki. Mniej szczęścia miał Kenny Elissonde z teamu Sky, który uderzył w murek i został przewieziony do szpitala na obserwację. W tej samej kraksie co Francuz leżał Davide Formolo, który ostatecznie stracił tylko 14 sekund do grupy liderów. Niestety Tanel Kangert po tym, gdy uderzył w tablicę oznaczającą zjazd z ronda z kilkoma złamaniami i potłuczeniami musiał wycofać się z wyścigu.

A dziś w Giro dzień przerwy. Po nim do końca zostało jeszcze 5 górskich etapów oraz czasówka.

2. Bezkonkurencyjny Nino. A Polacy całkiem nieźle.

Nino Schurter potwierdził swoją dominację na światowej scenie XCO wygrywając inaugurację Pucharu Świata w Nowym Mieście. Warto zauważyć, że w pierwszej dziesiątce znalazło się aż pięciu Francuzów (miejsca 3-7). Z naszych reprezentantów najlepiej pojechał Bartek Wawak zajmując całkiem dobre, 25. miejsce. Do dziesiątego, Marco Aurelio Fontany stracił zaledwie dwie minuty!

Poniżej znajdziecie skróty z rywalizacji mężczyzn oraz kobiet (gdzie w sobotę Maja Włoszczowska była 4.)

3. Zwycięskie rowery Schurtera i Langvad

Scott i Spec Nino Schurtera i Anniki Langvad. Sprzęt zawodowców ścigających się w XCO robi wrażenie przynajmniej takie samo jak gwiazd szosowego world touru.

4. Polska passa Rutkiewicza


Doświadczony specjalista jazdy w górach, Marek Rutkiewicz tej wiosny dominuje na trasach lokalnych wyścigów etapowych. Niedawno wygrał „CCC Tour – Grody Piastowskie” a teraz przyszła pora na kolejne zwycięstwo, tym razem w „Bałtyk – Karkonosze”. Obie imprezy, jak na polskie warunki mają stosunkowo górzystą trasę i były wpisane do kalendarza UCI z kategorią 2.2.

Related posts
loverove

Loverove 03.07.2017

Poniedziałkowe loverove z całą masą zdjęć i wideo z Tour de France. Kolarski karnawał nabiera rozpędu! 1.  Trzy rzeczy, które zapamiętamy po 2. etapie TdF 2017 Marcel Kittel jest pierwszym kolarzem, który wygrał etap Tour de…
Read more
Bez kategoriiloverove

Loverove 30.06.2017

Piątkowe loverove. Zalewa nas żółć ;) 1. Skoncentrowani lecz uśmiechnięci Photo gallery: 2017 Tour de France team presentation in Düsseldorf, by @kristoframon #TDF2017 https://t.co/iUVS0TZzom pic.twitter.com/mdXfjdqtBG — CyclingTips (@cyclingtips) June 30, 2017 Czyli galeria zdjęć z…
Read more
loverove

Loverove 16.02.2017

Czwartkowe loverove z zacnym zestawem kolarskich newsów: 1. Rower dnia Aquí mi nuevo amor!Trek Emonda Giro-Tour-Vuelta😍 Here's my new love!TREK Emonda Giro-Tour-Vuelta.😍 pic.twitter.com/vIeq1rFUzD — Alberto Contador (@albertocontador) February 15, 2017 Trek wykorzystuje powrót Alberto Contadora…
Read more