fbpx

Loverove 21.05.2017

Loverove na niedzielę, specjalnie dla Was:

1. Turbo szybkie tempo na podjeździe do Oropy

Tom Dumoulin skasował atak Nairo Quintany a w końcówce „poprawił” nie tylko Kolumbijczykowi, ale i wszystkim, pozostałym rywalom. Na podjeździe do sanktuarium Oropa Holenderski lider wyścigu z ekipy Sunweb nadrobił kolejnych kilka, cennych sekund i ma już 2’47” przewagi nad Quintaną oraz 3’25” nad awansującym na podium Thibaut Pinot. Na uwagę zwracają też niezwykłe emocje brytyjskich komentatorów, zdzierających sobie gardło podczas walki kolarzy:

Dumoulin w Oropie przycisnął przeokrutnie, uzyskując czas podjazdu zaledwie 33 sekundy wolniejszy od Marco Pantaniego, VAM około 1800m/h oraz estymowaną moc na poziomie 6,7W/kg. To mniej więcej tyle samo co Chris Froome na podobnej długości podjeździe La Planche des Belles Filles podczas Tour de France.

Na usprawiedliwienie kolarzy i samego Dumoulina można powiedzieć, że mieli optymalne warunki do rywalizacji na takim podjeździe: etap był bardzo krótki a poprzedzające go dwa dni całkowicie płaskie. Jeśli w wielkim tourze można być bardziej wypoczętym, to właśnie było wczoraj.

Najwyżej sklasyfikowanym kolarzem, który udostępnia swoje dane z etapu jest Winner Anacona, pomocnik Nairo Quintany. Ważący 65kg Kolumbijczyk uzyskał na segmencie w Oropie (10,2km, 7% stromizny) czas 1’44” wolniejszy niż Tom Dumoulin i średnią moc 384W, czyli 5,9W/kg. 

A dziś peleton Giro zmierza do Bergamo. Etap ma 200km a ostatnie 50km to strome podjazdy i kręte zjazdy znane z trasy Giro di Lombardia. Tuż przed metą jeszcze jedno, niewielkie wzniesienie. Ogólnie teren idealny do ataku dla Vincenzo Nibalego.

2. HBO kręci „Tour de Koks”

„Mockument”, czyli film udający dokument pod oryginalnym tytułem „Tour de Pharmacy” zaprezentuje 8. lipca stacja HBO. Akcja filmu będzie się działa w fikcyjnej rzeczywistości 1982r, w jednej ze scen pojawi się Lance Armstrong a całość reżyseruje Jake Szymanski. W rolach głównych: Andy Samberg, Daniel Glover, Maya Rudolph, Orlando Bloom, Phylicia Rashadl oraz Kevin Bacon. Zwiastun możecie obejrzeć poniżej.

https://www.youtube.com/watch?v=fVpRr1-PGgM

Nie mogę się doczekać!

3. Sagan kręci wheelie i je ciastki

Tour of California zakończył się zwycięstwem George’a Bennetta i drugim miejscem Rafała Majki. Podjazd na Mt. Baldy był już kilka dni temu, ale czym byłoby loverove bez popisów Petera Sagana?

Sprowokowany przez częstujących go ciastkami fanów, Słowak wykręcił piękne „wheelie” na słynnej górze.

Żeby nie było wątpliwości, poza wygłupami Słowak wygrał w Kalifornii jeden z etapów, dzięki czemu ma już imponującą kolekcję 16. triumfów na odcinkach amerykańskiego wyścigu.

4. Włoszczowska czwarta, mimo upadku

https://www.instagram.com/p/BUVBwb6FJml/

Maja Włoszczowska mimo upadku na trasie zajęła dobre, czwarte miejsce w inauguracji tegorocznego Pucharu Świata XCO na trasie w czeskim Nowym Mieście. Wygrała Annika Langvad. A dziś rywalizacja mężczyzn. Relacja Live w RedBull TV.

 

 


Opublikowano

w

przez

Tagi: